90- річний ювілей зустрічає знаний ветеран Шполи

20-го лютого дев’яностий день народження зустрічає почесний громадянин Шполи, ветеран війни і праці Володимир Флоріанович Зданевич. Народився він на Хмельниччині у багатодітній родині. З малих років працював на землі, допомагав батькам по господарству. У 14 років його застала війна. Не раз відправляли молодого юнака на підневільні роботи в Німеччину, але вдавалося втекти.

А коли виповнилося 17, добровольцем пішов на фронт. У військкоматі Володимира відібрали для служби на флоті. Саме про нього й мріяв з дитинства, бо на флоті служили його дід, батько і старший брат. Впродовж семи років (1944—1951 рр.) служив на крейсері «Ворошилов», ходив у походи Чорним та Середземним морями. Військове звання Володимира Зданевича — гвардії старшина І-ої статті.

Лихолітній 1947-й рік, коли його сім’я бідувала на Хмельниччині, згадує зі сльозами на очах... Не раз розповідав шполянам, особливо школярам, про воєнні дні: як воювали з німцями, як їх переодягли у цивільний одяг і на торговому судні відправили в Італію, де моряки забирали залишені військові кораблі і відправляли їх на Батьківщину.

Після демобілізації у 1951 році Володимир Флоріанович приїхав у Шполу і залишився тут назавжди. Обжившись та збудувавши дім, невдовзі забрав до себе обох батьків. Трудовий стаж — 64 роки на різних підприємствах нашого міста. Його біографія пов’язана з цілою епохою розвитку і становлення Шполянщини. Більшу частину свого життя віддав Шполянському райавтодору, усі дороги нашого району збудовані ним.

Тож у день ювілею двері його оселі не зачинятимуться від вдячних колег, учнів, побратимів і просто добрих знайомих, які щиро його вітають і надсилають найкращі побажання. З роси і води, шановний ювіляре!

Ганна ШВЕЦЬ

Фото Віктора КРАВЧЕНКА