Черкащани, які є власниками або орендарями землі, мають платити мінімальне податкове зобов’язання

Із 2023 року фізичні особи, які мають у власності або в оренді земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальне податкове зобов’язання за попередній звітний рік (МПЗ).

Розмір МПЗ становить 4% від нормативної грошової оцінки землі та зменшується на суму сплачених податків, пов’язаних із такою земельною ділянкою, зокрема на суму земельного податку, а також податку з доходів, отриманих від продажу власновирощеної сільгосппродукції.

У середньому по Черкаській області сума МПЗ на 1 гектар ріллі становить 1345 гривень на рік.

"Якщо земля здається вами в оренду чи емфітевзис на підставі зареєстрованого в Реєстрі речових прав договору оренди, то МПЗ самостійно розраховує і сплачує орендар. Якщо ж орендаофіційно не оформлена або ви одноосібно вирощуєте сільгосппродукцію, то Вам буде надіслано податкове повідомлення – рішення із детальним розрахунком суми МПЗ та реквізитами для сплати", - повідомляють у пресслужбі ГУ ДПС в Черкаській області.

Сплатити нараховану суму МПЗ необхідно протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. У разі незгоди із розрахунком суми МПЗ у відповідному податковому повідомленні-рішенні необхідно протягом 30 днів з дня отримання звернутися до податкової інспекції за місцем обліку для проведення звірки. За результатами звірки зобов’язання з МПЗ можуть бути залишені без змін, частково перераховані або взагалі скасовані.