Чи доведеться селянам відмовлятися від газу?

Заява, яка нещодавно прозвучала від віце-прем’єр-міністра Павла Розенка в ефірі одного із телеканалів, нині на вустах у багатьох селян.

Він запропонував жителям села відмовитися від споживання газу…

«Для жителів сільських територій перспективно в плані енергозбереження. Так, це радикальний крок... але необхідно думати над відмовою від споживання газу», — сказав Розенко в ефірі телеканалу. Він зазначив, що ціна на газ в Україні не зменшуватиметься, а тому необхідно шукати дешевші альтернативи.

Народний депутат Ольга Бєлькова, яка є заступником голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ось так прокоментувала виступ Павла Розенка на своїй сторінці у Facebook:

1. Розенко «запропонував!» розглянути таку можливість. Це логічна пропозиція із огляду на те, що ресурс дорогий. Але це зовсім не означає, що селяни дійсно мають відмовитися від газу або що їх примушуватимуть до цього.

2. Чи є в інтересах людей зменшити споживання газу? Так! Чи є в інтересах держави стати більш ощадливою щодо газу? Так!

3. Чому саме селяни? — Думаю, швидше за все, тому що в них найбільша вірогідність технічної можливості переходу на інші види палива. Саме приватні будинки (сільська місцевість!), а не багатоповерхові будинки можуть скоріше це зробити. А ще, саме для цієї категорії населення, питання газу дуже актуальне. Деякі сільські регіони відрізані від конкурентного постачання і є заручниками одного постачальника.

4. А як це зробити? От про це і маємо говорити і пропонувати моделі такої зміни! У деяких країнах вдалося ефективно запропонувати схеми переходу на сонячну енергію (Німеччина), в деяких більш популярними є твердопаливні котли, геотермальна енергія, біомаса і т.д.

Є багато варіантів ощадливості і енергоефективності, але ми маємо пропонувати механізми фінансування, які б розділили відповідальність держави та громадян.

Віце-прем'єр Розенко сказав лише очевидну істину — кожен із нас на своєму рівні має думати про можливість диверсифікації та посилення позицій із енергонезалежності.

Я зі свого боку з колегами із комітету ВРУ планую працювати над збільшенням власного видобутку газу; впровадженням дієвих механізмів енергозбереження; змін у системі субсидій, які б надавали розумну мотивацію всім верствам населення, і не тільки селянам, до переходу на більш ощадливі технології та дешеві/зручні джерела енергії для домогосподарств.

Віра ЧАЙКА.