
Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав препарати для лікування малярії від Товариства Червоного Хреста України. Гуманітарна допомога включає два види лікарських засобів - для внутрішньовенного введення та у формі таблеток.
До складу допомоги увійшли препарати ARTESUNATE 60mg виробництва КНР та ARTEMETER 20mg + LUMEFANTRINE 120mg виробництва Індії. ARTESUNATE призначений для внутрішньовенного лікування, ARTEMETER + LUMEFANTRINE випускається у таблетованій формі.
Лікування малярії проводиться виключно в стаціонарних умовах. Схему введення та порядок призначень визначає лікар залежно від важкості перебігу захворювання, віку пацієнта та результатів лабораторних досліджень. Препарати не можуть використовуватися для профілактики.
Малярія є групою інфекційних хвороб, викликаних малярійними плазмодіями. У людини паразитують чотири види плазмодіїв, які спричиняють тропічну, триденну, чотириденну та овале малярію. Джерелом інфекції є хвора людина або паразитоносій.
Основний шлях зараження - укус комара роду Анофелес, слина якого містить малярійних плазмодіїв. Паразити потрапляють у кров, проникають у печінку та розмножуються в її клітинах, після чого вражають червоні кров'яні тільця. Можливе зараження при переливанні крові, використанні забруднених голок і шприців, внутрішньоутробно або під час пологів.
За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, випадки малярії з високою ураженістю населення реєструються в Африці, Південно-Східній Азії, Південній Америці, Океанії. В Україні зросло число випадків завізної тропічної малярії серед пілотів, моряків, бізнесменів, туристів та фахівців, які працюють у ендемічних країнах.
Характерними симптомами малярії є лихоманка, анемія, збільшення селезінки і печінки. Хвороба має циклічний перебіг - напади лихоманки змінюються зниженням температури з рясним потовиділенням. При тяжкому перебігу можуть виникнути ускладнення з боку всіх систем організму.
Основними заходами профілактики є хіміопрофілактика протималярійними препаратами перед відвідуванням ендемічних районів, захист від укусів комарів, боротьба з кровососами та своєчасне лікування хворих.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб