Чому лип’янці відмінили своє рішення про входження до Водянської ОТГ?

   Як відомо, проект Водянської об’єднаної територіальної громади, до якої увійшли всі південні села Шполянського району, вийшов уже майже на фінішну пряму реалізації.

Однак нещодавно жителі Лип’янки відмінили своє попереднє рішення сесії про входження до Водянської ОТГ та повідомили про це Черкаську обласну раду та ЦВК.

   Чому на півдорозі селяни змінили свою думку?

«Шполяночка+» звернулася до сільського голови Сергія Іщенка, аби він прокоментував дії лип’янців:

    — Відміна рішення — не моя особиста ініціатива. Так вирішили самі жителі села, — повідомив Сергій Юрійович.

    За його словами, на селян вплинули столичні соціологи, які у червні проводили опитування щодо майбутніх перспектив Водянської громади, а потім оприлюднили результати своїх досліджень. Вплинула саме невідповідність цих результатів із їх справжніми настроями. Справа в тому, що соціологи до рейтингового списку ймовірних кандидатів на голову Водянської ОТГ внесли прізвища різних місцевих лідерів громадської думки, що дещо налякало і спонукало до певних висновків. Відтак активісти написали офіційного листа сільському голові, під яким підписалися  три десятки осіб, з вимогою провести своє внутрішньо-сільське опитування і розглянути його результати на сесії сільради.

   — Проти вимоги людей я ніколи не йшов і не збирався перечити активу, тож і провели за допомогою депутатів сільської ради відповідне опитування, — розповідає Сергій Іщенко. — З’ясувалося, що лише двоє жителів села підтримують входження Лип’янки до Водянської ОТГ, а решта — проти. Тож і прийняли на основі результатів цього плебісциту рішення про відміну намірів увійти до Водянської ОТГ. Окрім консультацій з жителями села більше з жодного боку впливу на мої дії не було, якщо хтось вирішить додумати якісь інші причини, — наголосив пан голова. — Поки що лип’янці хочуть залишатися у старому форматі сільської ради самі, а далі підкоримося вимогам майбутніх законів.

   Не обходиться без того, що сільський голова відтепер піддається критиці з боку обласних фахівців, відповідальних за впровадження реформи, мовляв, лишив людей перспективи розвиватися. Але ж і сам Сергій Юрійович у 2015 році багато зусиль доклав до створення проекту Лип’янської ОТГ із центром у Лип’янці, і селяни підтримували такий варіант. Але справу не встиг не довершити до місцевих виборів-2015, після яких домовленості із рядом сіл вже були порушені. Тож лип’янці вважають, якщо вони — не центр, то нікуди і не підуть. А з тримільйонним річним бюджетом поки що справлятимуться з поточними господарськими завданнями.

Наталія ДАВИДЕНКО