COVID-19 на Шполянщині: стало відомо, хто має лікуватися у медзакладах

Станом на 23.09.2020 на Черкащині зареєстровано 3238 фактів інфікування коронавірусом. За останню добу обласний лабораторний центр провів 1364 ПЛР-дослідження.

Про це інформує очільниця управління охорони здоров'я Черкаської ОДА Лариса Кошова.

Позитивними виявилися результати 93 черкащан: 39 жителів м. Сміла, 26 - Канівського району, 11 - Золотоніського району, 6 - м. Черкаси, 4 - Смілянського району, 3 - Корсунь-Шевченківського району, 2 - Маньківського району, 1 - Шполянського району та 1 - Черкаського району.

На стаціонарному лікуванні в медичних закладах області перебуває 157 пацієнтів: 30 - у Черкаській міській інфекційній лікарні; 26 - у Черкаській обласній лікарні; 21 - в Уманській міській лікарні; 21 - у Черкаській центральній районній лікарні; 19 - у Корсунь-Шевченківській центральній районній лікарні; 16 - у Золотоніській районній багатопрофільній лікарні; 13 - у Шполянській багатопрофільній лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків; 2 - у Маньківській центральній районній лікарні; + у лікарнях перебуває 9 пацієнтів із підозрою на коронавірус.

151 із них має ускладнення у виді пневмонії. На апараті ШВЛ - 1 пацієнт.

Під амбулаторним наглядом сімейних лікарів перебуває 978 черкащан.Одужало на сьогодні 2055 осіб. Повторний ПЛР-тест ще 65 жителів області показав негативний результат.

Летальних випадків - 48.

Заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить 59,5%.

- Додам, що на амбулаторному лікуванні можуть перебувати лише пацієнти із легким чи безсимптомним перебігом хвороби. Інші захворілі, особливо ті, що мають важкі патології, підлягають стаціонарному лікуванню! - повідомляє пані Кошова. - Зокрема, мають лікуватися в медичному закладі пацієнти, які вже мали чи досі хворіють на супутні захворювання. Серед них: пацієнти з тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем; з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії; з декомпенсованим цукровим діабетом. Крім цього, госпіталізації підлягають особи з: імуносупресивними станами; нирковою недостатністю; онкологічними захворюваннями; тяжкими алергіями; аутоімунними захворюваннями.