Шполяни відзначили День Гідності і Свободи зі сльозами на очах і до мурашок по шкірі

   Надзвичайно емоційними й зворушливими були заходи 21 листопада у Шполі з нагоди Дня Гідності і Свободи.

  І дорослі, і діти вшановували цього дня всіх Героїв українських визвольних змагань, Небесну Сотню, воїнів АТО, героїчних предків — січових стрільців, холодноярців, вояк УПА, усіх борців за незалежність України, згадували Майдан-2004, Революцію Гідності 2013-2014 року, оспівували доблесть і мужність захисників України.

  Розпочалися урочистості з мітингу біля пам’ятного знака Героям Небесної сотні, де зібралася численна полянська громадськість. До учасників зібрання звернулися з промовами голови Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко, районної ради Олександр Кузуб, міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко, учасник Революції Гідності та бойових дій в зоні АТО Ігор Зачепа. Панахиду за загиблими українськими героями провели священики УПЦ КП протоієрей Дмитро Горовенко та ієрей Роман Саломатін. Під реквієм «Пливе кача» у виконанні церковного хору храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП шполяни поклали квіти до пам’ятного знака та запалили свічки пам’яті.

  Відзначення свята продовжилося у кіноконцертному залі «Космос», де у фойє діяла виставка музейних експонатів, що розповідають нам про події Майдану та воєнних дій на Донбасі, а також портретів героїв-холодноярців.

  «Україна гідна свободи!» Під таким гаслом проходив тематичний мистецький вечір, підготовлений учнівсько-педагогічними колективами міських шкіл, Скотарівського та Кримківського НВК, працівниками культури Шполянської ОТГ, організаційним комітетом при міській раді. Постановка з використанням театралізованих сцен, відеоряду, пісенно-танцювальних номерів справила незабутні враження на кожного глядача. Талановиті митці не тільки відобразили події Майдану на сцені, а й акцентували на найважливіших аспектах в розумінні української історії, суспільних прагнень, ціннісних понять. Це були живі, щирі й надихаючі посили, що вселяє непохитну надію і віру в перемогу.

  Співорганізатор заходу, директор будинку школярів Людмила Бондаренко відзначила на сторінках соцмереж: «Дійсно, тематичний захід пройшов на високому рівні.  До глибини душі, до мурашок по шкірі пройнялися глядачі від чуттєвого виконання пісень до неперевершених театралізованих виступів школярів, вразивши тематично вибудованою концертною програмою, гарною режисурою, жанровою різноманітністю та високим виконавським рівнем творчих колективів. Не залишивши жодного відвідувача байдужим, учасники заходу торкнулися особливих віх української історії і дозволили ще раз переосмислити, хто ми є і який шлях мусимо пройти, протягом багатьох віків борючись за свою свободу і незалежність…»

   Наталія ДАВИДЕНКО