Даруємо тепло своїх сердець

Вже завершилося навчання в першому півсеместрі. Багато цікавих заходів підготували та провели учні Журавського НВК разом зі своїми вчителями.

Протягом жовтня учні та вчителі взяли участь в заходах «Даруймо тепло своїх сердець», «Односельчани — передовики сільськогосподарського виробництва», «Ветеран живе поруч», «Врятуймо життя разом».

До Дня людей похилого віку, який щороку відзначаємо на початку жовтня, за пропозицією голови ветеранського осередку села Катерини Лимар учні НВК відвідали односельчан, колишніх передовиків сільськогосподарського виробництва. Всіх зацікавили розповіді колишнього тракториста Івана Вихристенка про нелегке життя та напружений робочий графік роботи в жнива, колишньої ланкової рільничої бригади Віри Михлик про важку працю на полі під палючим сонцем. З великим інтересом розглядали нагороди та відзнаки цих людей за кращі результати та досягнення в роботі. Дізналися про те, як відпочивали колись у вільний від роботи час. Подякували за теплу зустріч, зробили фото на пам'ять, а зібрані матеріали оформили для зберігання в музеї «Пам'ять».

На загальношкільній лінійці було запропоновано всім учням з 1 до 11 класу провести розвідку, відшукати людей, яким необхідна підтримка, чи допомога або просто спілкування. На класних годинах «Роки людині до лиця», «Бути сонечком для інших» обговорювалися питання доброти, милосердя, допомоги пристарілим людям, одиноким чи знедоленим односельцям.

Рада учнівського самоврядування «Лідер» запропонувала батькам, учням, вчителям взяти участь в благодійній акції. Всі охоче погодилися на пропозицію. «Врятуймо життя» — під таким гаслом вирішили провести ярмарку-продаж хлібних виробів в Журавському НВК.

В останній день перед канікулами учні та їхні батьки взяли участь в справжньому Святі домашньої випічки. Чого тільки не продавали: пиріжки й булочки, тістечка й печиво, солодку випічку й пампушки з часником. А найбільше смакували після напруженого навчання піца та хотдоги.

Всі класні колективи взяли активну участь в акції. Найактивнішими виявились шестикласники. Вони разом з мамами вторгували 550 гривень. Всього було зібрано 2300 гривень. Виручені кошти вирішили перерахувати на лікування хворих дітей.

Робити добрі справи неважко. Просто потрібно всім бути трішки уважнішими до тих, хто поруч, кому необхідна підтримка. І коли ти словом чи ділом зробиш приємне людині, саме тоді приходить відчуття, що живеш не дарма. Дякуємо всім небайдужим до чужого горя учням, батькам, односельчанам. Будемо й далі прямувати стежкою милосердя — дарувати своє тепло іншим.

Інна ШПАК, учениця 8 класу Журавського НВК