Діти і технології: учні школи-інтернату освоюють моделювання та радіомовлення

У Шполянській санаторній школі-інтернат зараз навчається 185 дітей. Вони мають змогу відвідувати різноманітні гуртки та секції, адже у навчальному закладі їх функціонує понад 10. Кожна дитина може обрати напрям, у якому хоче розвиватись та дізнаватись більше.

Минулого року за програмою Нової Української Школи до інтернату було закуплено багато техніки, зокрема 3D-принтер. Це пристрій, що використовує метод пошарового створення фізичного об'єкта за цифровою 3D-моделлю. Наразі у школі-інтернаті діє гурток «Технології та 3D моделювання», який очолює вчитель інформатики Борис Ховряк.

Такий проект – це перші кроки дітей до пізнання і розуміння світу техніки з використанням найсучасніших комп’ютерних технологій, спроби їхньої власної творчої діяльності, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних знань, вмінь і навичок.

Гурток відвідує близько 20 учнів, які охоче освоюють усі техніки та аспекти моделювання.

— На гуртку ми вивчаємо багато всього цікавого. Найперше, що ми опанували, — це теорія, потім освоїли роботу зі спеціальною програмою, яка дає змогу моделювати будь-які об’єкти в 3D форматі у комп’ютерному вигляді, і вже потім відправляємо на друк через 3D-принтер. Технологія дуже складна, але діти із завданнями справляються. Нещодавно ми навіть змоделювали герб нашої школи-інтернату, — коментує вчитель Борис Ховряк.

— У вересні також почав функціонувати гурток радіомовлення. — Для того, щоб займатись у групі радіомовлення, діти проходили певний відбір. Брали дітей з гарною дикцією, але і наполегливих та цілеспрямованих охочих теж не залишили без уваги. Вони у нас виконують роль так званих консультантів. Їхній обов’язок підбирати текст та музику для програми на радіо, — коментує викладач гуртка Оксана Туркот.

Наразі гурток відвідує 15 осіб. Переважна кількість — учні 6-8 класів. Кожен учень групи має свій обов’язок: двоє діток займаються монтажем, двоє інших складають текст і одна старша дівчинка завідує програмами та дітьми, які начитують матеріал. На їхньому шкільному радіо щодня транслюється рубрика «Історична правда». Діти щодня шукають свіжий цікавий матеріал та транслюють його по школі. На свята також випускається спеціальна рубрика та кожної перерви грає музика, яку підбирають самі учні. Також є екстренні випуски, якщо необхідно зробити якесь оголошення чи швидко поширити якусь важливу інформацію.

Також вони готують програми до днів народжень усіх вчителів та учнів школи. Нещодавно проводили міні-квест для дітей через радіо. Планують ще запровадити музичну рубрику, де розповідатимуть про українських та зарубіжних співаків, а також психологічну хвилинку, щоб діти слухали цікаві новинки з психології.

— Діти у нашому закладі розвиваються всебічно. Вони надзвичайно амбіційні та спроможні. Кожна дитина обирає напрям секції чи гуртка за інтересами, адже вибір у нас великий. Інколи, щоб визначитись, які заняття відвідати їм буде цікаво, учні пробують кілька різних гуртків, а вже потім вирішують на чому зупинитись, — коментує директор Шполянської санаторної школи-інтернату Віталій Вербівський.

Юлія ЗАРУДНІЦЬКА