ДЛЯ КОГОСЬ ВОЛЯ — ЦЕ СМІТТЯ, А ДЛЯ УКРАЇНЦІВ — ПОНАД УСЕ

Нещодавно повернулись додому бійці 128-ої гірсько-піхотної бригади, які власни­ми силами пройшли коридор вогню. Семе­ро героїв — Володимир Височин, Ігор Сімон, Владислав Паренко, Василь Викиданець, Ігор Долашко, Іван Шкредко та Олександр Діхтяр зуміли витримати це нелегке випробування долі. Жителі сіл Сигнаївки, Мар'янівки і Мату­сова зустріли їх теплим прийомом: з квітами, гарячим чаєм, смачними пиріжками, що пах­нуть любов'ю і турботою, сльозами радості з легкою посмішкою на обличчі. Всі жінки та чоловіки огорнули бійців не тільки теплими обіймами, а й словами подяки.

За словами бійця 128-ої бригади Володи­мира Височина (позивний «Шериф») терори­сти постійно відкривали прицільний вогонь, що тривав ввесь шлях, допоки вони їхали в районі Дебальцевого. Це було своєрідне «пек­ло», де не було ні допомоги, ні буханки хліба та води, ні теплого одягу і підтримки, лише влас­на надія на життя та віра в те, що Бог допо­може перетнути цю лінію смерті. Вони жили в окопах, у відвойованій старій фермі, де холод проймав до кісток. І щойно вони прибули додо­му, відразу ж згадали найстрашніші моменти, коли було важко зробити вибір. Це страш­но... Коли бачиш ті очі дорослого чоловіка, наповнені сльозами болю через залишеного друга на полі бою з кривавою раною і водно­час сльозами радості, що повернувся живим, відчуваєш такий душевний біль, ніби зазир­нув у пам'ять бійця й побачив те палке вогни­ще смерті. Тільки подумати, місяці без крихти хліба і краплі води, а лише з надією на волон­терську допомогу, вони згадували Шполу, лю­дей, які розуміли, що без підтримки їм важко боронити свою країну. А тому щиро дякували за підтримку з боку Шполянщини.

Наймолодшим із них був 21-річний Олек­сандр Діхтяр. З 2 грудня він знаходився в зоні АТО, адже безпосередньо вважає своїм обов'язком боронити незалежність держави та честь українців. Олександр каже, що якби вони не зуміли вийти із зони, то напевно зали­шились там і полягли б у запеклім бою. Вся ко­манда запевняла: «Якщо ми будемо дружніми, ворог буде розбитий!». Це й стало своєрідним гаслом 128-ої бригади.

Пам'ятаймо ж всі, що доріг так багато, а в нас вона одна — до волі, до перемоги. Для ко­гось воля — це сміття, а для українців — понад усе. Війна вривається у наше житя іржавими мінами і снарядами, що досі не втратили своєї зловісної сили. Тому подолаймо ворога разом, віддаймо всю свою силу до останньої краплі на здобуття перемоги! Ми — єдиний народ, який ніколи не буде рабом, бо раби — це нація, котра не має слова, а ми — вільний птах, що злітає до небесних височин свободи, ми — українці і гордимося цим.

Каріна АВЕР’ЯНОВА, учениця 11 класу Сигнаївського навчально-виховного комплексу.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.