Естетика на тілі: які татуювання роблять навіть 70-річні шполяни

Попит на татуювання за останні роки значно зростає, адже тепер в цьому не лише молодь зацікавлена. Журналісти "Шполяночки" поспілкувалися з тату-майстрами громади та дізналися, які татуювання користуються найбільшою популярністю, хто їх робить і чи зникли найпоширеніші стереотипи з думок наших громадян.

Ще кілька років тому клієнти здебільшого приходили з запитом на квіти, гілочки, або ж інші малюнки чи надписи заради естетичного задоволення, а людей які вкладали сенс було менше. З початком повномасштабного вторгнення відбулися значні зміни у свідомості людей, зʼявилася тенденція не лише на патріотичні тату, але і на різні символи, обереги чи значущі для людини події.

Татуювання робить лише молодь - це стереотип, який майже повністю зникає з усвідомлення людей.

"За ці два роки я приймала на сеанси чимало внутрішніх переселенців для яких тату стало згадкою про рідну домівку. - згадує майстриня Альона. - Літні люди не стали виключенням серед тих, хто відмовився від стереотипів. Якось до мене на сенс потрапив 72-річний чоловік, набив одразу два татуювання. Перше було ідентичне як і в його доньки - сова, вони заклали в це свій сенс. Інше - два голуби, які були символом кохання його життя

Нерідко підтримкою на новий для себе крок стає саме близька людина поряд, що стає ще одним символом кохання.

"В мене була ситуація коли до мене завітав чоловік у віці 63 років, розповівши історію як ще з підліткового періоду мріяв про тату, - розповідає інша майстриня Ірина. - Саме після 2022 року зрозумів, що не хоче більше просто мріяти і за девʼять сенсів здійснив свою мрію, забивши повністю "рукав", який переходив на груди та шию, а підтримкою стала дружина, яка була з ним на кожному сенсі.

Чимало військових, приїжджаючи у відпустку, теж записуються на сенс до тату-майстра та втілюють свої особливі задуми.

"Нещодавно до мене на сенс завітав військовий, який попросив набити позивні своїх побратимів, які на жаль залишились навічно молодими, - згадує пані Альона. - Ще був військовий з Бахмута, який набив герб в знак свого кохання до України".

Немало ситуацій, коли самі члени родини військового роблять татуювання в знак поваги, кохання чи оберегу.