Фахівці пояснили, чому родини полеглих захисників не одразу отримують виплати

Міністерство оборони України змінило порядок виплат одноразової грошової допомоги для сімей загиблих захисників і захисниць.

Відтепер це може займати більше часу через шлях, який мають пройти документи:

- заяву та відповідний пакет документів подають у найближчий Територіальний центр укомплектування і соціальної підтримки
- після завірення копій, ТЦК СП надсилають документи в обласний чи міський ТЦК СП.

Далі шлях такий:

  • військова частина

  • обласний (Київський міський ТЦК СП)

  • Департамент соціального забезпечення

  • Департамент надсилає запит до Кадрового центру ЗСУ – чи відноситься загиблий військовослужбовець до бойових безповоротних втрат під час воєнного стану

  • після підтвердження Кадрового центру ЗСУ, Департамент соціального забезпечення звертається до обласних (Київського міського) ТЦК СП, щоб вони перевірили відповідність документів чинному законодавству. Впродовж 3-х робочих днів опрацьовує отримані пропозиції

  • документи опрацьовують підрозділи апарату МОУ і Генштабу ЗСУ

  • Комісія Міноборони отримує документи на розгляд.

Коли рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги прийняли, Департамент соцзабезпечення доводить його до фінансово-економічного управління Командування Сухопутних військ ЗСУ (КСВ ЗСУ) для інформування обласних (Київського міського, районних, міських) ТЦК СП протягом трьох робочих днів. Паралельно готує проєкти розподілів відкритих асигнувань для виплати допомоги в порядку черговості відповідно до дати надходження документів з обласного (Київського міського) ТЦК СП.

Далі Районні (міські) ТЦК СП повідомляють заявників про прийняте рішення щодо призначення ОГД (відмови у призначенні, повернення документів на доопрацювання). КСВ ЗСУ не пізніше 5 робочих днів з дня відкриття асигнувань для виплати ОГД готує та надає Держказначейству України розподіли відкритих асигнувань у розрізі розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Виплата ОГД здійснюється обласним (Київським міським) ТЦК СП на підставі наказу не пізніше 5 робочих днів з дня відкриття асигнувань.

Як бачимо, процедура погодження документів і прийняття рішення потребує часу. Опісля виплата грошової допомоги відбувається поетапно.

Нагадаємо, родини загиблих чи померлих ветеранів, ветеранок, захисників і захисниць України можуть отримати одноразову грошову допомогу – 15 млн грн.

"Якщо ви потребуєте допомоги щодо оформлення й отримання одноразової грошової допомоги, залишайте заявку на безплатну юридичну консультацію від Українського ветеранського фонду: https://cutt.ly/s9Asnpo", - зазначають у пресслужбі Українського ветеранського фонду.

Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаються щодня у робочі дні з 9:00 до 18:00.