Гарними справами не прославитись або Як директор Лебединської школи отримав штраф за порятунок дітей

Днями здравомислячих шполян приголомшила офіційна інформація, поширена прес-службою Держекоінспекції в Черкаській області. Так, реагуючи на звернення громадян щодо зрізання ялинки в передноворічний період на території Лебединського навчально-виховного комплексу №3, спеціалістами держустанови 16 січня здійснено виїзд та встановлено, що ці дії були незаконними. Працівниками Інспекції обрахований розмір шкоди, завданий державі, який становить 23200 гривень. За сплановану незаконну порубку дерева директора Лебединського НВК №3 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 153 КУпАП (Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення населених пунктів).

Варто нагадати, стара ялина, за яку тепер повинен відповідати директор НВК, довгий час була предметом для тривоги, адже росла між двома крилами шкільної будівлі і корінням наносила значну шкоду фундаменту. Вже давно було ухвалено рішення зрізати її, але довгий час у навчальному закладі не могли знайти тих, хто б допоміг це зробити. Напередодні новорічних свят, комунальні служби Шполянської ОТГ ліквідували аварійну ситуацію, а красуню-ялинку вирішили подарувати місту і зробити її головним новорічним деревом у Шполі, встановивши на площі Героїв Майдану.

Цікаво, яка здравомисляча людина зверталася б до Держекоінспекції через зрізання ялинки, що кожної хвилини становить загрозу як для будівлі навчального закладу, так і для його учнів. А звернення, між іншим, написав не хто інший, як анонім. Хоча за почерком, написаної безглуздої кляузи, можна легко визначити головного опонента директора Лебединського НВК №3 Сергія Осаули, який так заважає йому «жити і творити» у рідному Лебедині!

Такі особистості як Сергій Осаула і справді, певно, викликають невгамовну ненависть у тих, хто не мириться поряд із собою з харизматичними, цілеспрямованими, енергійними і патріотичними діячами. З такими відразу розпочинають війну, бо дратують. Та в цьому випадку й війною не хочеться назвати отаку капость з-під тишка, як миша з-під віника.

Мабуть, кращого приводу вчепитися у горлянку ненависного опонента, ніж згадана вище новорічна ялинка для Шполи, знайти не вдалося. А аргументи, що вона руйнувала приміщення і потребувала термінової ліквідації, нікого особливо і не цікавили. Як і лист начальника управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 31 жовтня 2017 року №3377 за підписом начальника Валерія Данилевського, який чітко гласить: «…провести  роботи щодо термінового знесення аварійних та сухостійних дерев поблизу навчальних закладів з метою недопущення руйнування будівель та травмування дітей внаслідок їхнього падіння».

Так, подбавши у першу чергу про убезпечення дітей, пан Осаула став мішенню для своїх ворогів-сексотів, які взялися капостити. А спеціалісти служби в свою чергу й бровою не поворухнули розібратися в ситуації, раді старатися склали припис на пристойну суму штрафу, а собі — позначку в досягненнях на користь держави. Ото тепер радіє сексот у своїй норі! А хто з них подумав, чи витримало б старе аварійне дерево нинішню снігову стихію? Чи не наробило б такого лиха, яке описується в листі пана Данилевського? Здається, відповідь є очевидною.

Та таку прискіпливість від черкаських інспекторів можна було б сприймати непідкупною і справедливою політикою, якби не велике але. Як повідомляє депутат Шполянської районної ради Анатолій Козленко, у Товмачі невідомі гектарами ліс вирізають, але позитивної реакції на жодне (не анонімне!) звернення немає! Усе, виявляється чиниться по закону. А от неугодний сільській владі директор підлягає нещадній карі за одне аварійне дерево. Схожі емоції від обурень викликають події в державі, коли кидають до буцегарень українських воїнів-патріотів, а до терористів застосовують лояльні підходи.

Із таким станом речей не згодні багато трудових колективів та громадських організацій Шполянщини, які мають намір офіційно звертатися до обласного керівництва детально розібратися в абсурдній ситуації і завадити плямити добре ім’я порядної і чесної людини й карати його за благі наміри.

Наталія СТОРЧАК