Громадська діячка проти «депутата-олігарха»: кандидати в нардепи почали боротьбу за голоси виборців

Передвиборча кампанія до Верховної Ради України набирає обертів. Кандидати в депутати зустрічаються з потенційними виборцями. Минулого тижня зі шполянами зустрічались одразу два кандидати -конкуренти Ірина Ванникова та Геннадій Бобов. Що розповідали людям, для чого йдуть у Раду і які інтереси шполян відстоюватимуть, дізнавались журналісти «Шполяночка +»

«Голосувати в парламенті треба не за абищо»

Першою Шполянщину відвідала кандидатка в народні депутати Ірина Ванникова. Вона – «нове обличчя» для виборців, хоча відвідує район не вперше. Раніше, як громадська діячка, тепер – як кандидат в депутати Верховної Ради. Зустрічі з виборцями розпочинає зі знайомства. Про себе розповідає просто: мама двох дітей, громадська активістка, багато років працювала журналістом, наразі займається соціальними проектами та громадською діяльністю.

Сьогоднішня діяльність Ірини Ванникової спрямована в першу чергу на розвиток сільської медицини, допомогу бійцям АТО (ООС) та їхнім сім’ям, осучаснення шкіл та садочків, підтримку талановитої молоді та сільських творчих колективів, вирішенню питань стихійних сміттєзвалищ, поганих доріг і чиновників, які крадуть наші гроші.

При цьому вона розповідає, що балотується не від партії, а йде самовисуванцем. На запитання, чи підтримує нового Президента України Володимира Зеленського, відповідає, що готова підтримати будь-які гарні ініціативи направлені на розвиток держави, будь то від президента, будь то від інших представників влади, проте вступати в чиїсь «політичні ряди» не збирається.

  • Новий президент України має багато гарних ініціатив і я абсолютно погоджуюсь із більшістю з них. І якщо люди довірять мені представляти їх інтереси у Верховній Раді, я однозначно буду голосувати і за зняття недоторканості з депутатів, і за питання змін в судовій системі, і за антикорупційні закони тощо. Проте, для того, аби голосувати і підтримувати ці законопроекти не обов’язково бути членом пропрезидентської партії. Ми вже неодноразово бачили в Україні підняття нових політичних сил з новими гаслами і їх таке саме гучне падіння – ніхто не знає зарання, як зміниться їх політична риторика з часом. Тож, я хочу бути залежною від інтересів людей, а не партійної кон’юнктури. Голосувати за якусь дурню, бо так кажуть політичні вожді – це не для мене, – каже Ірина Ванникова. Зі шполянами Ірина Ванникова обговорила низку актуальних питань. Зокрема, у Матусові порушили питання сплати податків. Люди вважають, що підприємства мають платити ПДФО за місцем роботи, а не за місцем реєстрації. Бо це несправедливо, коли фірма зареєстрована, наприклад, у Шполі, а податки йдуть у Київ, бо вона там зареєстрована. Кандидат запевнила, що у разі обрання максимально сприятиме вирішенню цього питання на законодавчому рівні. Було також порушено питання реверсних дотацій. Справа в тому, що за нинішнім законодавством «багаті» громади вимушені віддавати свій надлишок менш успішним громадам і виходить так, що немає мотивації краще працювати, бо у заможних все одно держава забере, а бідним все одно дасть гроші на існування. 
  • У разі обрання її депутатом, кандидатка не збирається лишати і започатковані нею громадські проекти направлені на допомогу навчальним та медичним закладам, творчим колективам, пенсіонерам, сім’ям загиблих воїнів ООС тощо.
  • Кандидатка підтримує і реформу децентралізації в Україні. Одним із своїх завдань у Верховній Раді вона бачить і вирішення питань, які стосуються цієї реформи. Каже, робитиме все, аби громади розвивались, гроші лишалися на місцях, а не йшли в Київ, щоб без згоди селян влада не мала права закривати школи, поштові відділення, бібліотеки та лікарні.

«Треба їхать та балакать»

Наступний кандидат в депутати, який провів зустрічі з виборцями – Геннадій Бобов – добре відомий людям, адже був депутатом Верховної Ради двох попередніх скликань часів Януковича – Порошенка. Візит кандидата у Сигнаївку розпочався із запізнення. Як оголосив присутнім сільський голова, причина затримки – кандидат не розрахував час приїзду, оскільки не знав, що дороги в Городищенському районі перебувають у жахливому стані. Це викликало подив присутніх – депутат, який провів у Верховній Раді майже 10 років про що-що, а про розбиті дороги міг би й знати, – зазначали вони.

Із перших хвилин ще донедавна народний депутат розпочав посипати голову попелом, вибачаючись за те, що не звітувався перед виборцями.

  • Я знайшов у себе один недолік. Треба було хоча б раз на рік збирати людей та розповідати їм, що зроблено, а що не зроблено, – бідкався Геннадій Бобов. Таке зауваження депутат, теж викликало здивування, адже звітність перед виборцями передбачена Законом України «Про статус народного депутата України», де в розділі «Обов’язки депутата» чорним по білому написано «інформувати виборців про свою діяльність на зборах виборців, але не рідше двох разів на рік».

А на запитання, чому не відвідував більшість засідань Верховної Ради, Бобов пояснив ще дивніше: каже, що вважає ті засідання даремною тратою часу.

— Наприклад, є новий закон про вибори (насправді Виборчий кодекс – ред.), у якому є 4000 поправок. От депутати два місяці переливати з пустого в порожнє, коли їх обговорювали. Коли є такі проекти, я дійсно туди не хожу. Не хочу втрачати час, - зазначив Геннадій Бобов.

На цьому кумедність спілкування кандидата із виборцями не закінчились. Виявляється, для «законотворця» неважливо якою мовою розмовляють в Україні. Він радо повідомив, що російська і українська мови повинні існувати поруч. І взагалі, на його думку мовне питання розділяє Україну. Тому він вважає, що це питання не на часі.

Порушив Генадій Бобов і глобальне питання війни з Росією. Війну, з його слів, треба негайно припиняти. Шляхи для виходу з цієї ситуації він пропонує наступні:

— Поки президент Путін – ми не закінчимо цю війну. Ми повинні знайти переговорщиків. Брати буханку хліба, кусок сала, самогону і їхать та балакать, – саме таким чином кандидат, мабуть, вбачає українську дипломатію у відносинах із агресором.

А от реформу децентралізації, за яку виступає попередня кандидатка, на його думку, взагалі треба відмінити і повернути стару систему адміністративного устрою.

— Я сподіваюсь, що нова влада розбереться з цією децентралізацією і відмінить її і ми вернемось у ситуацію, в якій ми були раніше. А там просто треба десь-якось навести лад, – авторитетно запропонував алгоритм адміністративно-територіальної реформи нардеп.

Певно, депутата влаштовує ситуація, коли всі гроші «наверх», а регіонам залишаються лише копійки.

Говорив кандидат ще багато – і про Уляну Супрун, і про Порошенка, і про мародерство під час війни, і про крадіїв у владі, і про свої законопроекти у сфері сільського господарства. Проте з майже години бесіди жителі так і не почули від кандидата, які ефективні заходи він планує здійснити в майбутньому та які проекти хоче реалізувати.

СЕРГІЙ ЗУБАТОВ