Із розширенням виробництва на новій швейній міні-фабриці шполяни зможуть отримати робочі місця

Не секрет, що нині швейній галузі, як і легкій промисловості України в цілому, доводиться нелегко виживати через низку серйозних проблем, пов’язаних із відсутністю на внутрішньому ринку попиту на товари вітчизняного виробництва, через нові тендерні умови, які стримують можливості швейників отримати великі державні замовлення і реалізувати свою продукцію на вигідних для них умовах, через погано розвинену інфраструктуру галузі, недостатню інвестиційну та інноваційну діяльність тощо. Та все ж, швейне виробництво і у таких нелегких для нього умовах прагне виживати і розвиватися.

А власники швейних цехів чи майстерень, враховуючи специфіку попиту в різних сферах нашої життєдіяльності, шукають нові шляхи для реалізації можливостей свого виробництва.

Вже минув рік, як у Шполі на другому поверсі приміщення «Приватбанку» відкрився новий швейний цех із пошиву спецодягу. Та коли на початку становлення це була невеличка швейна майстерня, де працювало всього сім швей, то нині це вже така собі міні-фабрика, де є два цехи із пошиву одягу та працює два десятка робітниць. І перспективи у нового виробництва далекосяжні.

Як розповіла майстер цього швейного цеху Наталя Кичата, працівниці виконують масові замовлення із пошиття спецодягу для різних фірм в Україні.

— У планах — розширення виробництва, відкриття ще й розкрійного цеху. Тож сьогодні цех має вакансії для швей. Люди ж, які не мають спеціальної освіти, але мають велике бажання працювати, зможуть пройти тут стажування і навчитися виконувати відповідні операції, — зазначила Наталія Юріївна.

Серед працівниць цеху є жінки, які свого часу працювали на Шполянській швейній фабриці і після її закриття залишилися без роботи. Нове швейне виробництво стало для них чудовою можливістю реалізації своїх професійних навиків. Серед таких і сама керівник підрозділу Наталя Кичата, яка на фабриці працювала технологом швейного виробництва, і контролер Тамара Поліщук, яка займається прийманням готової продукції, і багато інших жінок, які мають і досвід роботи на швейній фабриці.

Тож, незважаючи на кризовий стан вітчизняної швейної галузі, надія на краще у цих людей нині є.

Лариса БАЧИНСЬКА
«Шполяночка+»