ІЗ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Затверджено міський бюджет
Минулого тижня в сесійній залі міської ради відбулося пленарне засідання третьої позачергової сесії депутатів міської ради. На розгляд сесії було винесено 18 питань. Більшість із них отримали одностайну підтримку депутатів, деякі обговорювались, по них вносились пропозиції.

Основне з них стосувалось бюджету наступного року, який прийнятий у запропонованому варіанті. На 2016 рік доходи міського бюджету визначені у сумі 20799,7 тис.грн., в тому числі доходи загального фонду міського бюджету — 20273,1 тис.грн., доходи спеціального фонду міського бюджету — 526,6 тис.грн., у тому числі бюджет розвитку — 16,6тис.грн.

Вартість будівлі готелю «Шпола-Центр» збільшено
Як уже повідомляла наша газета, влітку минулого року в готелі «Шпола-Центр» було проведено ремонт другого та частини першого поверхів триповерхового приміщення, обладнано санвузол на першому поверсі, замінено деяку сантехніку, вікна та вхідні двері, придбано меблі для кімнат. Тож у зв’язку з цим на нинішню сесію було винесено питання про актуалізацію незалежної експертної оцінки майна.

Відповідно до звіту про незалежну оцінку майна будівлі ДКП готель «Шпола – Центр» від 21грудня 2015 року, затверджено вартість будівлі готелю в розмірі два мільйони дев’яносто чотири тисячі сто грн. ( без урахування ПДВ). Виконавчому комітету міської ради також доручено провести конкурс на право оренди кімнати на першому поверсі площею 16,6 кв. м для розміщення магазину.

Міська рада продовжила своє членство в Асоціації міст України
Впродовж багатьох років наше місто було членом асоціації міст України та громад. Це добровільне об'єднання територіальних громад міст, селищ і сіл створене для захисту своїх інтересів, поглиблення взаємодії та співпраці, обміну інноваційним досвідом управлінської діяльності. Свого часу Асоціацію очолював і колишній міський голова, на жаль, нині покійний, Віктор Заскалета. Депутати затвердили Програму членства Шполянської міської ради в Асоціації міст України та громад на 2016-2017 роки, для цього потрібно буде внести членський внесок у розмірі 3600 грн.

Центр юридичної допомоги та координації волонтерського руху створюватиметься на базі КП «Благоустрій»
Ще у своїй передвиборчій програмі нинішній міський голова Сергій Кравченко наголошував на необхідності створення при міській раді центру волонтерської діяльності та надання юридичної допомоги, де б соціально незахищені громадяни мали змогу отримати безоплатну юридичну допомогу. І, обійнявши посаду голови міста, почав втілювати в життя пункти своєї програми. На сесії підтримано пропозицію організувати такий центр на базі КП «Благоустрій»

— Нашим землякам, які перебувають в зоні АТО, служитиметься спокійніше, коли вони знатимуть, що тут, «в тилу», їхні сім’ї захищені, що їм допоможуть оперативно вирішити усі проблеми, які виникатимуть,— зазначив на сесії Сергій Кравченко. — А вирішення багатьох побутових та господарських проблем таких сімей потребує допомоги в першу чергу комунальників, тож такий центр доречно створювати саме на базі КП «Благоустрій».

Метою діяльності Центру безоплатної первинної правової допомоги та з питань координації волонтерського руху стане підвищенні правової культури громадян міста, отримання кваліфікованої юридичної допомоги соціально вразливим категоріям населення міста (малозабезпеченим, безробітним, багатодітним, учасникам антитерористичної операції, бойових дій та їх сім’ям) та здійснення волонтерської діяльності.

Дитячий парк отримав новий статус
На сесії міської ради рішенням депутатів дитячий парк набув нового статусу, втративши статус позашкільного закладу. Таке рішення зумовлене тим, що в зв’язку зі змінами, внесеними до Бюджетного кодексу України у грудні 2014 року (Закон України№79 від 28.12.2014 року), передбачено, що повноваження, які визначаються функціями держави, а саме: утримання дитячих дошкільних закладів, палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів та бібліотек, з бюджетів сіл, селищ та міст районного значення не фінансуватимуться. Тобто, згідно з законом міська рада не може фінансувати та утримувати заклад з 1 січня 2016 року, а районна рада не має такої фінансової можливості.

Виступаючи перед депутатами на сесії, провідний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Оксана Гукало поінформувала, що з 1996 року міський дитячий парк почав існувати як по-зашкільний навчальний заклад та отримав подвійне підпорядкування: міської ради та відділу освіти. У своїй роботі керувався Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положенням про позашкільний навчальний заклад та іншими законодавчими актами України. Здійснював належне патріотичне виховання дітей та молоді, є організатором масових естафет, змагань, конкурсів, міських свят, активно долучається до літнього оздоровлення та відпочинку дітей. Ці напрями виховної роботи визначені пріоритетними в державній політиці.

— Зміна статусу позашкільного закладу вимагає згоди відділу освіти, який її не дає, оскільки це суперечить основним засадам державної політики, визначеним у частині другій статті 9 Закону України «Про позашкільну освіту»,— зазначила Оксана Петрівна.

Тож депутатам довелося вибирати найбільш прийнятний варіант, який би вирішив проблему утримання закладу. Вони вирішили зберегти цей куточок відпочинку, змінивши статус парку, в облаштування якого вкладено чимало коштів з міського бюджету.

Парк побудований в 1950-1953 роках методом адміністративного будівництва. Фінансування та утримання закладу здійснюється його засновником — Шполянською міською радою. За час свого існування він тричі змінював свою назву. З 1996—2001 роки — міський дитячий парк, з 2001—2012 роки — Шполянський міський дитячий парк; з 2012 — Шполянський міський парк дитячого дозвілля.

За рахунок коштів міського бюджету та підтримки кількох міських підприємств і приватних підприємців щорічно здійс-нюється облаштування парку. 3 2004 року приватним підприємцем Павлом Мальчиком побудовано два павільйони для ігротеки та спортивних ігор. У 2007 році на території міського дитячого парку за сприяння Черкаського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» встановлено тренажерний майданчик з 12 вуличних тренажерів, розрахованих на дітей старшого шкільного віку та дорослих. За кошти міської ради та підприємців проведено ремонт огорожі, встановлено фонтан, закуплено настільні ігри, придбано тенісний стіл, облаштовано пішохідні доріжки, значно покращено умови для роботи лялькового театру «Жайвір», придбано нові меблі, перекрито дах одного павільйона, підбито стелю однієї ігротеки, покладено плитку на доріжки, оновлено клумби, встановлено нові атракціони.

Лариса БАЧИНСЬКА.