У рамках зустрічей з кандидатами на здобуття літературної премії імені Олекси Влизька минулого тижня в читальному залі центральної районної бібліотеки ім. М. Томенка відбулася творча зустріч з відомим українським письменником, поетом, прозаїком, перекладачем, критиком і краєзнавцем, заступником голови Національної спілки письменників України у 2016—2019 рр. Олександром Гордоном.
Олександр Богданович народився у Львові, де нині проживає і працює. Член Національної спілки письменників України, в минулому — директор Будинку письменників. Автор близько 30 поетичних книжок, 12 збірок перекладів, книжки прози «Львівські легенди», автор-упорядник Популярної енциклопедії Львова та кількох поетичних і перекладних антологій. Його твори перекладено англійською, угорською, російською, чеською, шведською мовами й есперанто, постійно друкуються у польських та чеських антологіях поезій.
О. Гордон Лауреат Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2001, м. Чернігів), конкурсу «Книга року» (2002, м. Чернігів), премій ім. М. Шашкевича (2011), ім. Я. Дорошенка (2012), ім. В. Мисика, ім. Череватенка (обидві 2017), а також нагород за «Кращий рондель року-2015» (м.Бориспіль) та кращу збірку віршів про Ірпінь (2018). Почесний член Спілки незалежних письменників Болгарії, відзначений медаллю цієї спілки у 2017 році за внесок у європейську та світову літературу.
На зустрічі поет презентував читачам бібліотеки нові свої книги «Міста і рими», «Ірпінь. Поезія. Любов», «Холодноярська мова» та «Вежа любові» , яка цього року висувається на здобуття літературної премії імені Олекси Влизька.
Здається, не існує тих жанрів і технік віршування, в яких би не працював Олександр Гордон. Кожна книжка автора приносить у нашу літературу щось нове, оригінальне, відкриває широкі горизонти художнього відтворення дійсності, засвідчує філігранне поєднання класичних традицій української і світової літератури з модерним баченням ролі поета і поезії у формуванні сучасного культурного простору, усвідомлення усього розмаїття проблематики, тем і мотивів.
Поет читав свої вірші, які з захопленням сприймали читачі. Кожен їхній рядок спонукає до роздумів. Вони сповнені щемкою любов’ю до рідного Львова, свого народу, української землі.
Олександр Богданович відповів на запитання присутніх про літературну творчість, переконання, уподобання і захоплення.
За інформацією відділу культури та туризму Шполянської райдержадміністрації