Відзначено благородну працю волонтерів

Нещодавно, вперше на широкому рівні в Україні відзначили Міжнародний день волонтера, хоча роз­виток волонтерського руху в світі розпочався ще з 1859 року, коли вперше було створено організацію Чер­воного Хреста. Нині ж існує Координаційний комітет міжнародної волонтерської служби (CCIVS) під егідою ЮНЕСКО. Але саме останні політичні події призвели до більш масштабного розвит­ку волонтерського руху в Україні. В Черкаській облдержадміністрації було проведено уро­чисте зібрання волонтерів області з представниками влади за участю заступнка голови облдержадміністрації – керівника апарату Віталія КОВАЛЯ.

— Сьогодні робота волонтерів надто асоціюється з тими подіями, які відбуваються на Сході України, — сказав Віталій Коваль. — Ще в той час, коли розпочалась окупація Криму, військова агресія з боку Росії, саме волонтери почали актив­но діяти, пішли в добровольчі батальйони, почали збирати і доставляти необхідне нашим військовим, згодом почали допомагати переселенцям. І сьогодні вже кожен наш зем­ляк, в якому палає звитяжний український дух, є справжнім волонтером.

Надзвичайно активно до­помагають волонтери й учас­никам АТО — військовим спо­рядженням, автомобільною технікою, амуніцією, медика­ментами, харчуванням тощо. За підрахунками, лише впро­довж квітня-листопада цього року громадами й волонте­рами області передано в зону АТО 300 т гуманітарної допо­моги. Обласна влада спільно з міською створила Єдиний центр допомоги армії (на чолі з Окса­ною Циганок), яким вже зібрано близько 1 млн грн. Окрім того, Черкащина силами меценатів, волонтерів, громади переда­ла в зону антитерористичної операції більше 70 одиниць автомобільної техніки.

— Можемо впевнено ска­зати, що нині в області маємо велику родину волонтерів, — сказав Віталій Коваль, — серед яких і студенти, і школярі, і наші найменші громадяни, які, ство­рюючи власноруч малюнки, надихають військових на пере­могу.

Присутні на зустрічі во­лонтери також долучились до розмови, ділилися думками та висловлювали вдячність. Зо­крема, волонтер зі Шполянщи­ни Лілія Усик подякувала всім, хто постійно допомагає. Каже, що коли хтось відчуває себе самотнім, варто стати волон­тером, адже, долучившись до благородної справи, можна ще й багато нових друзів знайти.

Потому, Віталій Коваль вру­чив усім волонтерам почесні грамоти обласної державної адміністрації — за актив­ну волонтерську діяльність, постійний ризик життям та здоров’ям, особисту участь у зборі та доставці необхідної до­помоги в зону бойових дій.

Не оминули увагою во лонтерів і в Шполянській райдержадміністрації. 5 грудня подібну зустріч з громадським активом Шполянського райо­ну провела перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Береза. Вона вислови­ла щиру подяку волонтерам, які побували в зоні АТО та не­одноразово завозили допомогу бійцям, додаючи їм віри в пере­могу. Серед них: Лілія Усик, Га­лина Лоцман, Сергій Коваль, Ігор Зачепа, Дмитро Тищенко, Сергій Поперечний, Сергій Кеп­ша, Олександр Ткалич та інші. За патріотизм та небайдужість подяками районної державної адміністрації відзначено най- більш активних учасників во­лонтерського руху: Сергія Кова­ля та Галину Лоцман.

У ці дні активісти районної громадської організації «Само­оборона Майдану» відвідали шкільні заклади району та вручили подяки учнівсько-педагогічним колективам за значний внесок у волонтерську допомогу воїнам АТО. Школярі продовжують готувати ли­сти, малюнки, сувеніри для своїх захисників та збирати все необхідне їм на передовій фронту. Самооборонівці також висловлюють щиру вдячність генеральному директору СТОВ «Урожай» Олександру Ржевсь­кому за надану фінансову до­помогу для придбання п’яти рацій для воїнів-земляків, які найближчим часом бу­дуть доставлені їм разом з гуманітарною допомогою від шполян.

 

Подяка учнівсько-педагогічному колективу Ярославківського НВК.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).