Казначеї створили духовний оберіг України

ВИГОТОВИЛИ ВЛАСНОРУЧ

Несподівано приємна акція відбулася у читальній залі Шполянської центральної районної бібліотеки минулого четверга. А порадували шполянську громадськість працівники казначейської служби, презентувавши мапу України на полотні, яку вишивали казначеї всіх областей країни.

Розповів про творчо-патріотичний проект від державних скарбничників начальник відділення казначейської служби у Шполянському районі Павло СЛЮСАР. Весь колектив цієї установи, святково вбраний у вишиванки, розгорнув перед земляками справжнє мистецьке диво. І не лише мистецтво, а й голос національної свідомості звертається до українців такою незвичайною мовою.

Всеукраїнська казначейська акція «Вишивана моя Україна» розпочалася напередодні Дня незалежності України і завершилася невдовзі після Дня захисника України. Починалося все зі звичайного білого полотна з позначеним контуром карти нашої держави, яке очільниця державного казначейства України Тетяна Слюз, побувавши з робочим візитом на сході України, привезла казначеям Донецької та Луганської областей. Колективи 42-ох казначейств українського Донбасу охоче долучилися тоді до вишивання карти. Вони ж і нанесли перші стібки, орнаменти, символи своїх міст, елементи мирного життя і процвітання.

Потім карта «Вишивана моя Україна» крокувала від казначейства до казначейства у всіх областях країни, збагачуючись енергетикою талановитих рук небайдужих митців, їх любов’ю до рідної землі.

Здавалося б, люди зі світу цифр і точних наук у своєму вимірі не дотичні до творчого кола романтиків, але патріотизм і щира любов до України міцно поєднує людей з усіх сфер діяльності і прикладом цього стала казначейська ініціатива. Як розповідають шполянські казначеї, проект захопив усю їх спільноту і в процесі створення оригінального оберегу вони з ентузіазмом змагалися на кращу ідею та особливе зображення своєї області.

На завершальному етапі в столиці «Вишивану Україну» оздобили державним символом — гербом та символом миру — голубом. Нині вона подорожує з району в район, відвідує кожний з територіальних органів Державної казначейської служби України і от побувала на Шполянщині. Піднесений настрій і незвичайна аура супроводжує цей дивовижний оберіг, який несе часточку душі із кожної української глибинки. Саме такі цінності в усі віки створювали напрочуд міцний захист перед найагресивнішим загарбником, і в сучасні дні їх незвичайна енергетично-духовна сила нівелює потуги ворога знищити українську державність.

Наталія ДАВИДЕНКО
(фото автора)