Мудрий український народ недаремно так сказав. І практика не раз вже доводила, що коли за будь-яку роботу братися гуртом, то і впоратися з нею можна швидко, і результати її порадують. Саме на це й сподіваються жителі Водяного, села, яке нинішнього року включилося в реалізацію міжнародного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III». Щоправда, велика робота з реалізації цього проекту ще попереду, але якщо вірити в успіх, то він обов’язково прийде.
Турбот у сільського голови вдосталь
До того, як односельчани обрали Наталю Кирченко сільським головою, вона працювала в торгівлі. Та на новій посаді, а її Наталя Петрівна обіймає з 2006 року, вона освоїлась швидко і тепер у кріслі голови почувається досить впевнено.
Жінка не приховує, що на життя дивиться з оптимізмом і завжди налаштовується позитивно на будь-яку справу. Мабуть, саме тому кожне нове починання, за яке береться пані Наталя, їй вдається. Варто лише зробити перші кроки, не пасувати перед труднощами, і проблема завжди вирішиться.
Долучились до акції «За чисте довкілля»
Нині триває всеукраїнська акція «За чисте довкілля», під час якої проводяться заходи із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах, ліквідовуються несанкціоновані сміттєзвалища. Жителі прибирають та приводять до належного санітарного стану прибудинкові території, парки, сквери, дитячі та спортивні майданчики, висаджують нові дерева та кущі.
У Водяному також долучились до цієї акції, і нині тут тривають роботи з благоустрою територій, що закріплені за кожною сільською установою чи організацією. На цих роботах задіяні й чотири особи з центру зайнятості.
Сільська громада активно включилась і до впорядкування сільського кладовища.
У будь-яких важливих сільських справах громаді завжди допомагає місцеве сільськогосподарське підпри-ємство СТОВ «Урожай». На сьогодні в селі відремонтоване приміщення сільського будинку культури, у планах — ремонт дискозалу. Рішенням сесії вже виді-лено кошти на придбання будівельних матеріалів. Всі разом збирали й харчі та необхідні речі для воїнів АТО.
Водянська амбулаторія оновиться
Приємною новиною для водянців стала їхня перемога у третій хвилі міжнародного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III». Вони разом з іншими учасниками району — селами Ва-сильків, Товмач та Лебедин — вибороли право на його реалізацію.— 16 січня 2015 року було укладено угоду про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Водянською сільською радою, — розповідає сільський голова Наталія Кирченко. — 12 лютого у селі відбулися збори,створено неприбуткову організацію, яка представлятиме громаду, укладатиме договір із підрядними організаціями для виконання робіт на визначеному об’єкті. — Це буде Водянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, приміщення якої серед закладів такого типу чи не найстаріше за віком у районі. Цей соціальний заклад села давно потребує капітального ремонту — заміни вікон, дверей тощо. До коштів, які будуть виділені згідно з цією програмою, 5% докладе сільська громада (на загальних зборах села було вирішено зібрати по 50 грн. із кожного дорослого члена сім’ї).
Втілене в життя під час перших двох хвиль цього проекту вже продемонструвало, що коли ініціатива впровадження соціальних програм іде від самих громад, коли вони налаштовані безпосередньо керувати процесом реалізації проекту, самі визначають кошторис, підрядників та самі витрачають кошти, господарські задуми швидше і ефективніше втілюються в життя. Тож і тут є надія, що цей проект для громади Водяного стане успішним.
Майже півстоліттявіддано медицині району
Після реорганізації медичної галузі району Водянська лікарська амбулаторія є центром первинної медико-санітарної допомоги. Та тут у селі її, як і раніше, називають своєю лікарнею. Очолює цей заклад Людмила Михайлівна Путнікова, яка вже 45 років трудового життя присвятила медицині району, і саме цій лікарні.
В селі Людмилу Михайлівну всі добре знають і кажуть, що, незважаючи на свій вже поважний вік, лікар завжди приходить на допомогу у будь-який час доби. Сама ж завідувачка амбулаторії вже мріє передати свою лікарську естафету молодим колегам, які б мали бажання залишитися працювати в цьому селі.
— Амбулаторія обслуговує 2440 жителів сіл Кримки, Кавунівка, Товмач, Водяне, — розповідає Людмила Михайлівна. — З отриманням транспорту вирішилось багато наших проблем. Ми відчуваємо підтримку і розуміння з боку керівництва нашої первинної ланки, направляємо хворих на діагностичні дослідження та до вузьких фахівців в районну поліклініку, на стаціонарне лікування — в центральну районну лікарню. І приємно, що скрізь нам ідуть назустріч. І хоча нині важкі часи для нашої держави та медицини зокрема, та всі ми робимо одну спільну справу і за будь-яких умов повинні докладати свої зусилля, аби наші пацієнти отримували якісні медичні послуги.
Лариса БАЧИНСЬКА(фото автора).