КОЖЕН ПОВИНЕН БОРОТИСЯ ЗА ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ

Справжнє місцеве самоврядування, а не засилля чиновників і олігархів, жорстка державна політика, особливо у сфері забезпечення оборони і правопорядку, економічна свобода для малого та середнього бізнесу, єдина культурна та активна інформаційна політика держави щодо висвітлення життя звичайних людей у всіх регіонах, обміну такою інформацією між регіонами — головні критерії об'єднання України. Так вважають учасники чергового круглого столу «Об'єднати Україну: як збалансувати інтереси центру та регіонів?», який був організований 29 травня у Черкасах за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Народна довіра» за сприяння Сергія Пасіника — керівника Агентства стратегічних досліджень. Вів дискусію знаний політолог Вадим Карасьов.
За словами лідера об'єднання Сергія Шахова — депутата Луганської обласної ради, в умовах, коли люди не вірять ні центральній, ні регіональній владі, представники громадськості повинні запропонувати людям загальнонаціональні та міжрегіональні проекти в усіх сферах діяльності.

На думку Володимира Демченка, члена Шполянської народної ради, який брав участь у цьому зібранні,боротьба за права людини, за достойне життята інші європейські цінності зможуть об'єднати країну. Потрібно залишитиминуле історикам, а об'єднуватися в боротьбі за краще майбутнє, — вважає він.

На думку учасників круглого столу — представників активної громадськостіЧеркас та області, беззаконня в східних областях потрібне не народу Донбасу, а місцевим кримінальним елементам і «удільним князькам». Удестабілізації ситуації в Україні зацікавлена і Росія. Вихід із ситуації — в об'єднанні громадських, профспілкових, підприємницьких структур. Сильне самоврядування, люстрація колишніх корумпованих чиновників іпредставників правоохоронної сфери зможуть стабілізувати складнуситуацію в регіоні. Попередні круглі столи також показали, що однією з головних проблем в усіхрегіонах люди назвали знищення місцевого самоврядування Януковичем ізаміною його на «смотрящих». Це і створиловакуум влади, що призвело докризи і жертв, які ми спостерігаємо зараз.Політики в Києві про цепрактично нічого не говорять.

Ще один підсумок круглих столів «Об'єднаємо Україну» — що на Сході, щона Заході чи Центрініхто не хоче війни, їх просто стравлюють олігархічні клани в своїх інтересах. «І якщо політики не займаються об'єднанням країни, чому б це не зробити нам, звичайним людям? Я впевнений, що у нас вийде!» — підсумував дискусію Сергій Шахов.

Юрій Гладенко м. Шпола