Крим — це Україна, а Шполянщина — її географічний центр

Чи багато громадян України є непохитними у цьому переконанні і вірі у перемогу справедливості? Принаймні у нашому районі таких людей немало. Проїжджаючи днями повз недобудований меморіал під назвою «Географічний центр України», що знахо­диться на території колиш­нього аеродрому на трасі Умань—Черкаси, місцевий підприємець і поет, член Спілки письменників України Сергій Ткаченко побачив, що це місце рясно заросло бур’янами. Відразу відчув наплив думок обурення: «Напевно, зневірилися в тому, що окупований Крим не вдасться повернути, та вирішили, що нам не треба більше цього знаку...».

Та не­довго володіла ним підступна песимістична хвиля. За мить телефонний довідник допоміг йому віднайти небайдужих ентузіастів, котрі облишили кожен свої справи і зібралися тут з косами, сап­ками, віниками. Не минуло й години, як бур’ян поліг від рук депутатів районної та міських рад, приватних підприємців, простих мешканців Шполи, а навколишня місцевість привітно посміхалася своїм традиційно-українським об­широм. Отож можна, звичай­но, загрузати у зневірі, пере­кладаючи вину на будь-кого, аби лиш не на себе, а можна й ділом довести свою справ­жню любов до рідного краю, до України. Хочеться, щоб такі вчинки стали звичним явищем у нашій громаді. При­кро лише було виявити той факт, що деякі «хазяйновиті» наші співгромадяни вже ви­крали бордюри навколо шпи­ля, в результаті чого плитка почала розпадатися.

Завдяки наявному почут­тю громадського обов’язку багатьох наших трудо­вих колективів, приватних підприємців, активістів громадсько-політичного життя наші території утримуються в чистоті й порядку, а це ко­лективи Шполянського автопідприємства АТП-17150, яке очолює Віктор Сушко, заводу продтоварів, елева­тора. Працівники управлінь райдержадміністрації, активісти ради ветеранів війни і праці пофарбували всі зупин­ки у місті. А коли так спільно братися до діла, то й життя навколо стане світлішим.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).