Майбутні лідери України – це не просто гарна назва для організації, це справжній девіз учасників і учасниць МЛУ.
«Якщо я чогось захотіла, я цього досягну», – каже учасниця Маргарита, а її колега Антон додає: «МЛУ є простором для спілкування з однодумцями».
Щоб краще зрозуміти мотивацію молоді для саморозвитку, ми поспілкувалися з учасниками й учасницями МЛУ Анастасією Руденко, Антоном Овчариком, Вікторією Васильченко, Данилом Житеньовим, Катериною Гегельською, Маргаритою Ольшевською та Софією Карбівничою, а також з тренеркою осередку Наталією Борейчук.
«Організацію створила ще у 2016 році компанія Dykun, і тоді вона називалася «Майбутні фермери України». У 2018 році СПОП «Відродження», а саме Юрій і Тетяна Ляшенки, виступили фундаторами шполянського осередку, але вже з назвою «Майбутні лідери України. Шпола, – розповідає тренерка Наталія. – Лідерські якості потрібні у будь-якій сфері, тому вирішили робити акцент саме на цьому. Зараз осередки МЛУ є в Ізмаїлі, Долинському, Білогір’ї – взагалі скрізь, де є свідомі агровиробники, які прагнуть підтримати молодь».
Основне поле діяльності МЛУ – це лідерські якості та командна робота. Велику увагу також приділяють екологічним навичкам і свідомості. Тренерка Наталія говорить, що одним з улюблених проєктів для всіх учасників було професійне занурення. «Комусь це відкрило очі й змінило романтизоване уявлення про якусь професію, а хтось навпаки ще більше впевнився у своєму виборі».
Учасниця Віка розповідає, що прийшла до МЛУ, щоб пізнати щось нове і подолати свої страхи: «Я вчуся виступати перед публікою, і краще розумію себе». Даню запросив брат, і хлопцеві сподобалося: «Знайомства і тренінги – моя улюблена частина діяльності». Для Каті, МЛУ було місцем для реалізації допомоги іншим: «Я хочу зробити проєкт допомоги людям з інвалідністю. Для мене дуже важливо допомагати тим, кому це потрібно».
Настя говорить, що в МЛУ вона може розвиватися, і відчуває підтримку інших учасників: «Багато моїх однолітків не розуміють, чому я хочу більше читати, впроваджувати корисні звички, взагалі ставати кращою». З нею погоджується й Антон: «Я хотів би бути лідером у класі, у громаді, але дуже важко організувати тих, хто не хоче робити зміни на краще». Хлопець хоче стати актором українського дубляжу, тому докладає зусиль для покращення своїх навичок, а МЛУ його у цьому підтримує. Для Софії важливим є не тільки саморозвиток, а й підтримка: «Я часто бачу, що вчителі не розуміють розвитку лідерських навичок. Їм здається, що цей час краще витратити на додаткові уроки. Мене мотивує похвала з боку однодумців, і саме це я можу отримати в МЛУ».
Всі учасники та учасниці дуже мотивовані. Даня і Настя думають про своє майбутнє і ставлять цілі. Антон хоче довести тим, хто не вірить у нього, що він може досягнути успіху; він рівняється на Масутацу Ояму, видатного майстра бойових мистецтв, який ніколи не здавався. Катя і Віка реагують на критику, і від цього хочуть змінюватися. Їх підтримує і тренерка Наталія, для якої критика і бажання розвивати молодь – найкращі мотиватори.
Наталія ділиться міркуваннями про лідерство: «Це щоденна робота над собою. Я не тільки треную молодь, я розвиваюся сама. Лідерські якості не падають з неба, їх потрібно виховувати в собі».
Найбільше учасники й учасниці люблять проєкти, які передбачають подорожі та знайомства з видатними людьми. Ріта ділиться спогадами про поїздку в Очаків: «Це була літня школа лідерства, ми мали різні екскурсії й тренінги. Однак найбільше нам подобалося організовувати дозвілля, щоб розважити менших учасників, які сумували за домом. Наприкінці поїздки ми всі стали самостійнішими та впевненішими в собі».
Серед улюблених заходів згадали також екскурсію на Лебединський насіннєвий завод, зустріч з представниками аграрних компаній, поїздку до Києва, Верховної Ради, музею історії України у Другій світовій війні, а також вивчення англійської та покращення знань української мови.
У МЛУ учасники й учасниці можуть пропонувати свої ідеї для реалізації. Під час розмови Антон пропонує організувати похід, і тренерка Наталія підхоплює цю ідею. Настя й Антон обговорюють створення такого закладу, де підлітки могли б ділитися своїми проблемами, ставити цілі, організовувати проєкти, і просто неформально спілкуватися.
Організація «Майбутні лідери України» стала платформою розвитку для молоді, яка бачить себе лідерами, і яка прагне змінювати світ. Шість учасників МЛУ в 2019 році стали членами Молодіжної ради Шполянської ОТГ. Від учасників йде енергія молодіжного запалу, а тренерка Наталія вміло скеровує цю енергію в успішні проєкти: «Я зростаю як педагог і як людина, і допомагаю це робити підліткам. Вони зможуть стати такими лідерами, які зроблять нашу країну кращою».
Олександра Лісогор