Майже 40 тисяч жителів Донбасу повернулися додому

Кількість переміщених осіб із зони АТО за останні дні зменшилася.

Частина жителів Донецької і Луганської областей, які на час проведення АТО покинули свої будинки і переїхали в інші регіони України, вже повернулася на Донбас. Про це повідомив глава Держслужби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський. 
 
 
 
 "Вперше за останні кілька днів спостерігається зменшення кількості переселених людей з районів проведення АТО. Йдеться про реверсне переміщення людей - жителі сходу України повертаються додому. Так, за минулу добу в місця постійного проживання повернулося 2281 осіб, з яких значна частина саме в Донецьку область - 1863 людини. Всього, за даними Міжвідомчого координаційного штабу, в рідні будинки вже повернулося 39 тис. 550 осіб", - цитує Бочковського прес-служба ДСНС. 
 
Він зазначив, що люди починають повертатися додому у зв'язку з поступовим відновленням інфраструктури зруйнованих міст і відновлення життєдіяльності на звільнених територіях сходу України. 
 
"Найвищі показники реверсного переміщення зафіксовані саме з Києва - 23 тис. 404 людини, Харківській - 6021 особа, Одеській – 2720 осіб і Запорізької областей – 1475 людей. Інші регіони мають трохи більш низькі показники, проте повернення людей фіксується з кожної області України" , - розповів Бочковський. 
 
Глава ДСНС України також повідомив, що, незважаючи на повернення громадян додому, ще є люди, які на час залишають свої міста. Однак ця кількість з кожним днем зменшується. 
 
"Якщо раніше ми фіксували за добу тисячі переміщених осіб, то за минулу добу з районів проведення АТО і тимчасово окупованої території АР Крим перемістилося лише 391 осіб, з яких 109 дітей та 94 інваліди. Всього станом на сьогодні ми маємо 268 тис. 520 переміщених осіб, що майже на три тисячі менше, ніж було 13 вересня - 271 тис. 614 осіб", - зазначив Бочковський.