Майже пів мільйона українців можуть залишитися без пенсійних виплат через брак трудового стажу. Окрім цього, на пенсію не зможуть претендувати ті, хто працював за неофіційним оформленням та отримував зарплатню “в конверті”, повідомляє Прямий.
Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповіла Міністерка соціальної політики України Марина Лазебная.
“У півмільйона людей не буде необхідних 15 років, які дають їм право піти на пенсію в установленому віці”, – пояснила міністерка. Також очільниця Мінсоцполітики наголосила, що без пенсійних виплат можуть залишитися люди, що не дібрали трудовий стаж через неповну зайнятість. Така форма зайнятості в Україні досить поширена, оскільки дозволяє офіційно платити співробітникові меншу зарплатню і менші податки з неї. Однак її поширення може призвести до масового недобору стажу надалі.
За словами Лазебної, натепер міністерство розробляє законопроєкт для розв’язання цієї проблеми. Документ повинен внести до законодавства зміни, які дозволять тим, хто працює “в тіні” отримати право на нарахування страхового стажу.
“Ми розробили законопроєкт і відправили його на експертизу в Міжнародну організацію праці, і будемо просувати його далі”, – заявила Лазебная.
Нагадаємо, вже цьогоріч Верховна Рада України може ухвалити закони, які запустять в Україні накопичувальну пенсійну систему. За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, накопичувальна система — це єдиний шлях до істотного зростання пенсійних виплат.
Раніше стало відомо також, що мінімальну пенсію в Україні отримуватимуть не всі. Люди зі стажем від 5 років отримають допомогу для прожиткового мінімуму. Водночас максимальні грошові виплати отримають люди з повним стажем.
До слова, ПФУ скоротив фінансування пенсій у липні. Загалом пенсії за липень 2021 року становлять 42,4 мільярда гривень. Це менше, ніж у червні й травні (42,6 мільярда гривень).
Як відомо, з 1 липня в Україні підвищилася мінімальна пенсія. Це відбувається внаслідок підвищення прожиткового мінімуму.