Мир — великий і прекрасний, тяжкий і трагічний, за нього платять кров’ю і життям

Мир… Слово і стан, поняття і дійсність… Що кожен із нас вкладає в це слово? Часто ми користуємось стандартними фразами, на кшталт: «Бажаю щастя та миру», «Бажаю мирного неба над головою», і не задумуємося про значення цього слова.

Мир. Для нас, українців, зараз це не слово, це стан країни, суспільства і душі, якого прагне кожен із нас.

Мир... Великий і прекрасний... Але наші нескорені козацькі душі невіддільно пов’язують з ним слово «воля». А ще «незалежність».

Зараз на Сході наші хлопці стоять за незалежність, волю, мир, правду... Мир там — тяжкий і трагічний, за нього платять вони своєю кров’ю, і, що найстрашніше, своїм життям. Боляче розуміти, що за кожну хвилину мого мирного життя, хтось платить своєю кров’ю. Але не менш боляче розуміти, що в Україні є безліч людей, які не люблять свою рідну землю, мову, яким байдуже чи ми будемо Україною чи Росією, чи у нас будуть у парламенті регіонали, чи чесні люди. Є люди, які у своїй необізнаності слухають таких, як Кисельов, і дозволяють їм керувати своїм життям. Але так ми ніколи не досягнемо миру, незалежності, волі, правди, розвитку!

Ти скаржишся, що в Україні корупція, що до влади прийшли люди, які нічого не змінять, що країна не дбає про своїх громадян... Зупинись і запитай у себе: «А що я зробив для того, щоб у країні не було корупції?». Я йду до лікаря — даю хабар, до мене приходять у справах — я й сам не проти поживитись. Що я зробив, щоб при владі були дієві люди? Нічого! Я не пішов на вибори, бо там немає кого обирати, всі — злодюги!

От і маєш! Звідки ти взяв, що країна повинна піклуватися про такого громадянина? Що ти взагалі зробив для блага своєї держави? Що ти їй дав, що з неї вимагаєш?

Сьогодні ми повинні зрозуміти, що це залежить від кожного із нас, від нашого ставлення до рідної землі, від того, як ми допомагаємо встановлювати мир і незалежність.

Давайте разом боротись за це! Ти не можеш воювати? Організовуй збір коштів, одягу продуктів для АТО! Не маєш організаторських здібностей? Допомагай тим, хто це робить! Не можеш цього робити? Тоді просто люби Україну! Навчи любити її своїх дітей, рідню, друзів, знайомих.

Ми кращі, ми цього варті. Разом ми — велика, могутня сила! Україна — понад усе!

                                                                  Ганна Корнієнко,  

учениця 10 класу Журавського НВК.