Місцевому керівництву потрібно визначитися: діти чи люди похилого віку?

Перед складною дилемою постали нині керівники Шполянської райдержадміністрації та міськвиконкому. Їм потрібно знайти спільний знаменник у питанні подальшого використання приміщення дитсадка «Калинка», де орендує декілька кімнат відділення соціально побутової адаптації територіального центру.

З одного боку у місті назріла дуже болюча проблема з нестачею місць у дитсадках, групи переповнені чи не вдвічі, а батькам доводиться дуже важко влаштувати малюка в садочок, навіть у той, що знаходиться у віддаленому мікрорайоні. На останній планувальній нараді голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко наголосив, що вже навесні з робочим візитом побуває на Шполянщині голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, якому була надана обіцянка відкрити ще одну групу в міському дитсадку. І ніхто в Шполі не заперечуватиме, що цю справу потрібно реалізувати якнайшвидше, цього потребують діти. Однак інший бік медалі створює неабиякий конфлікт інтересів. Ще у грудні минулого року депутати міської ради вирішили
не продовжувати у 2016 році договір оренди в дитсадку «Калинка» із відділенням соціально побутової адаптації територіального центру, а натомість відкрити в цих кімнатах додаткову групу для дошкільнят.

Відвідувачами ж цього відділення є люди похилого віку, інваліди, земляки, які потребують спілкування, залучення до мистецтва, різноманітних творчих заходів та просто отримати гарний настрій. Працівники установи Людмила Майборода та Любов Коцюрба створили тут справжній громадський осередок для всіх, хто потребує адаптації в суспільному житті, прагне знайти коло для спілкування і спільних занять улюбленими захопленнями. Тут вже декілька років поспіль діє Університет третього віку, в рамках якого для людей похилого віку проводяться цікаві і змістовні лекції, практичні заняття, майстер-класи, а з нагоди різних свят — ще й театралізовані дійства, сценки, концертні програми, солодкі столи. Близько сотні шполян відвідують цей заклад, попри перешкоди з вадами здоров’я і досить далеку відстань, у всяку погоду дістаються сюди люди, які знають: на них чекають, до зустрічі готуються, і що буде як завжди — тепло, цікаво, весело. Тож звістка про те, що цьому осередку потрібно вже з квітня виселятися, нікого з них не порадувала, і зрозумілою є позиція директора терцентру Петра Двірника, який не погоджується з таким рішенням міської влади і прагне довести суспільну значимість центру соціальної адаптації.

Міський голова Сергій Кравченко не заперечує того, що ця установа потрібна і соціально-важлива. Однак вважає, що в приміщенні дитсадка повинна бути додаткова група для дітей, та й депутати вже прийняли відповідне рішення. А для центру соціальної адаптації він пропонує виділити кімнати у міському будинку культури.

А загалом питання повинна врегулювати заступник голови Шполянської райдержадміністрації Ольга Шпиця, якій доручив цю справу голова райдержадміністрації Володимир Потапенко. Головним у цьому завданні є не нанести психологічної травми ані малим, ані старим, тож заступниці потрібно використати всі переваги свого управлінського таланту.

Наталія СТОРЧАК.