Митрополит УПЦ назвав Володимира Путіна «бандитом» і закликав його соратників «виправити страшні й злочинні помилки» проти народу України

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук), керуючий місцевою єпархією Української православної церкви Московського патріархату, виступив із зверненням до земляків-черкащанам, які перебувають на державній службі Росії і підтримують Президента РФ Володимира Путіна у військовій інтервенції проти України, повідомляє «Релігія в Україна «з посиланням на черкаський сайт «Про головне».

«Історія цінує тих людей, які незалежно від обставин, місця проживання та громадянства завжди пам’ятають звідки вони походять, де їх батьківщина, де вкорінений їх пуп, — зазначив митрополит Софроній. — Однак за всю свою історію Україна знала багато випадків зрад. Нікуди не поділися зрадники і в наш час. Розумію — гроші, слава, вплив, влада, а совість де? Де проявлена совість до свого народу?»

Ієрарх УПЦ звернувся до представників вищого ешелону влади Росії, зокрема, до голови Ради Федерації РФ Валентини Матвієнко, яка законодавчо підтримала звернення Президента Росії про введення військ на територію України, а також до міністра культури Росії Володимира Мединського, який був одним з організаторів збору підписів серед російських діячів культури на підтримку дій Володимира Путіна в Криму.

«Мені соромно за вас, Валентина Матвієнко, я ж з вами зустрічався, коли ви приїжджали до Черкас... Прикро за ваших родичів, які ще живуть у Черкасах. Тут ваша школа, медучилище, повітря дніпровське — ви ж виросли на цьому, то як же змогли так підло вчинити по відношенню до свого народу, закликаючи того бандита Путіна (його не можна інакше назвати) посилати сюди, на ваших земляків, війська? Я хотів би подивитися в очі міністра культури Росії зі Сміли. Яка у нього культура? Чи він знає історію, знає про страждання українців? — звернувся митрополит до колишніх земляків. — Люди добрі, схаменіться! Кому ви служите? Чому ви зрадили батьківщину, виїхали з України і будуєте щасливе життя для росіян, якого там насправді немає. Чому не хочете будувати її для українців? Якщо ви такі розумні і ваш мозок працює більше, ніж на чотири відсотки, то опам’ятайтеся. Виправте свої страшні й злочинні помилки проти свого народу, бо Бог вам цього не простить!».

Нагадаємо, раніше єпископи і священики УПЦ виступили із засудженням військової інтервенції Росії до Криму. В свою чергу прес-секретар Предстоятеля УПЦ, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко заявляв, що, вводячи на Україну війська, Росія порушує заповіді «не убий» і «не бажай зла дому ближнього твого».