На що спрямовані гроші громади і які об’єкти переходять на її баланс

    24 жовтня та 2 листопада відбулися засідання чергових сесій Шполянської міської ради, в ході яких розглянуто великий ряд бюджетних, господарських та земельних питань. 

   Зокрема, депутати офіційно звернулися до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування району стосовно порушення порядку, законодавства в галузі освіти та рішення Шполянської районної ради під час передачі установи та цілісного майнового комплексу міжшкільного навчально-виробничого комбінату із комунальної власності районної ради до міської об’єднаної територіальної громади.

    Обмежено час для продажу алкоголю

    Депутати назвали важливим рішення про впорядкування роботи закладів торгівлі, кафе, барів, закладів ресторанного господарства, сфери розваг розташованих на території Шполянської міської об’єднаної територіальної громади. Заборона реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у капітальних об’єктах торгівлі та тимчасових спорудах буде діяти з 22 год. 30 хв. до 10 год. 00 хв., окрім ресторанів та барів класу: перший, вищий, люкс. А керівники торговельних об’єктів зобов’язані дотримуватися графіків та інформувати покупців про прийняте рішення.

     І «Космос», і ЦПМСД — у власність громади

   Надано згоду на прийняття в комунальну власність Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади бюджетних установ — закладів позашкільної освіти та їх цілісних майнових комплексів Шполянської районної ради. Зокрема до переліку цілісних майнових комплексів позашкільних навчальних закладів, які згодом перейдуть на баланс громади ввійшли: Будинок школярів, районна станція юних натуралістів, станція юних техніків, Шполянська дитячо-юнацька спортивна школа. Також погоджено прийняття в комунальну власність об’єднаної громади нежитлову будівлю кінотеатру «Космос» районної ради та районний ЦПМСД. Нині вже проведено інвентаризацію цілісної структури медичного закладу, розроблена та підготована нормативно-правова база.

   Переходить у комунальну власність міської ради ще одна бюджетна установа — Шполянська школа мистецтв та її цілісний майновий комплекс. Міський голова Сергій Кравченко зауважив, що школа мистецтв — це єдиний заклад культури в районі, який повністю утримується за рахунок місцевого бюджету і за найменшими підрахунками його фінансування становитиме близько 3 млн. грн. на рік.

    Депутати також затвердили перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, інформаційні і технологічні картки адмінпослуг, графік роботи ЦНАПу в Шполянській міській раді.

     Дітям — на харчування та АТОвцям — на житло

    Депутати міської ради схвалили субвенцію до районного бюджету у сумі 137 тис. грн. Кошти направлені відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської РДА на харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних комплексів міста у сумі 107 тис. грн., ще 10 тис. грн. — на придбання парт зі стільцями та навчальної дошки для вихованців станції юних техніків та 20 тис. грн. — Будинку школярів на придбання сценічних костюмів. Окремо спрямовано 225 тис. 545 грн. на співфінансування районної програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у Шполянському районі на 2017-2020 роки

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ