Нам душу гріє слово

На світі багато різних професій. Одна з найпочесніших — це сільській бібліотекар. Він завжди стоїть поряд із шанованими постатями на селі — священиками, вчителями, несе у маси зерна духовності, культури. Робота бібліотечного працівника непроста, вона потребує освіти і знання людської психології. Адже студенту потрібно правильно підібрати літературу для навчання, з молодшими школярами обговорити прочитану книжку, поспілкуватися з читачами та й просто вислухати людину.

Саме таким працівником Лебединської сільської бібліотеки є Людмила Дмитрівна Коваленко. Частиною її життя стали книги та люди. Тому вона зраділа, коли до неї в гості завітали ми, члени гуртка «Першоджерело» Лебединського НВК №1.

Із задоволенням слухали ми розповідь бібліотекаря про історію села, видатних земляків нашого краю. Цікаво було дізнатися про книжковий фонд закладу. Але найбільше нас вразив «Буквар» 1947 року видання.

У бібліотеці по-домашньому затишно, завдяки Людмилі Дмитрівні. До неї йдуть всі, хто любить книги, хто тягнеться до знань. «Хто багато читає, той багато знає» — так кажуть у народі. І це правда.

Денис МАЛЮК,
учень Лебединського НВК №1,
член гуртка «Першоджерело».