Невгамовний «Еліт» – з новими креативними ідеями

    Майже 13 років у Шполі радує своєю творчістю глядачів ансамбль сучасного танцю «Еліт». Його вихованцям вдалося підкорити не лише великі сцени на всеукраїнських конкурсах та фестивалях, а й серця відомих  хореографів таких, як Владислав Яма, Радо Поклітару, Костянтин Томільченко та інших. Про сценічне і буденне життя колективу «Шполяночка+» поспілкувалася з керівником «Еліту» Лесею Осадчук.

           -   Лесю, ансамбль сучасного танцю «Еліт» знають і люблять всі шполяни.  Адже жоден культурний захід у місті не проходить без вашої участі.

          -   Я розпочала свій творчий шлях, щойно закінчила школу, потім здобула освіту спочатку у Канівському училищі, а згодом закінчила  Канівський гуманітарний інститут і отримала диплом хореографа. Я очолюю колектив з 2004 року.  Звичайно, для мене це не просто робота, це вже спосіб життя. І учням своїм  завжди кажу, що ми не просто танцюємо, ми живемо танцем! Тому наше гасло: немає нічого неможливого, всього потрібно добиватися наполегливою працею і любов'ю до справи.

           -   З таким настроєм і здобутки визначні?

           -   Не буду приховувати – наші дівчата надзвичайно талановиті, і дуже приємно, що цю оцінку дають почесні хореографи не лише нашої країни, а й закордонні фахівці.

           -   Похваліться найяскравішими з них.

           -   28 січня ми взяли участь у всеукраїнському чемпіонаті хореографії Арт-Денс -2017 у Києві на базі Київського авіаційного університету. Головою журі був Владислав Яма, а серед членів – Радо Поклітаро, Костянтин Томільченко, Олександр Лещенко. На цьому чемпіонаті ми здобули золотого чемпіона  та грошову премію у розмірі 1 тисячі євро. А 19 травня у Києві відбудеться фінал конкурсу, де зберуться всі золоті чемпіони і будуть боротися за головний приз - 100 тисяч гривень. Але найбільша радість для нас – це здійснення заповітної мрії – поїздка у Болгарію. 20-29 червня там відбудеться міжнародний фестиваль танцю. Для учасників буде організовано танцювальний табір. Наші танцюристи  матимуть змогу   відвідати майстер-класи відомих хореографів.

          -   Мабуть це задоволення не з дешевих?

          -  Це правда. Але завдяки підтримці міського голови Сергія Кравченка і його команди  наша мрія незабаром стане реальністю. Бували випадки, коли я вже не знала, що мені робити, а він спільно з представниками ВО «ЧЕРКАЩАНИ» по першому ж дзвінку підставляли плече. Коли ми збиралися їхати на міжнародний конкурс до Кам'янця-Подільського. Все було готово. Але буквально напередодні у нас зривається поїдка лише через те, що не вистачає коштів на автобус. А це не маленька сума – 11 тисяч гривень. Я, звичайно, діткам нічого не говорила, щоб їх не засмучувати. Звернулася до мера  і протягом лічених хвилин все було організовано. А додому привезли   перемогу.

             - Скільки вихованців відвідують ансамбль «Еліт» станом на сьогодні?

            -  Понад сто осіб різного віку зараз відвідують наші заняття. Всі вони беруть участь у конкурсах різного рівня і здобувають перемоги.

            -  Напевно, є ким хвалитися.

            - Звичайно. Кожній з них! Перш за все, це Ольга Присяжна – моя права рука, наш генератор ідей. Більшість її постановок вже здобули визнання. Починала Оля ученицею у нашому ансамблі, по закінченню здобула фахову освіту і повернулася до Шполи. Тепер ми працюємо разом. Юля Вдовик працює хореографом у Шполянській школі мистецтв, Катя Дяченко - хореографом у Білій Церкві, Сніжана Яцентюк, танцює у потужному київському колективі, Юля Дерекот, ними я дуже пишаюся, Іра Шептицька викладає у школі-гімназії хореографію. 

              -   Ваша щирість говорить про все. Зрозуміло, що окрім танцю, Ви берете активну участь у їх вихованні, допомагаєте подолати певні вікові труднощі.

             -  Головне для мене – це те, що мої вихованці сприймають мене не лише як викладача, а діляться зі мною своїми секретами. Пропагуємо разом здоровий спосіб життя, започаткували  флеш-моб «Здоровим бути модно». Флеш-моб проходить публічно, як правило на центральній площі міста, представляємо танець і випускаємо у небо багато зелених повітряних кульок, як символ здоров'я. Ми співпрацюємо із пожежниками та допомагаємо їм у фестивалі «Дружина юних пожежників».

          Напередодні Всесвітнього дня танцю ми плануємо, 28 квітня ми плануємо провести танцювальний флеш-моб по району – відвідати села зі своєю програмою. А вже 29 квітня на площі міста відбудеться велике танцювальне свято, де ми продемонструємо шполянам свої вміння. У  День захисту дітей  1 червня ми хочемо долучити і матусь наших вихованців до флеш-мобу , який має назву «Мої діти найкращі», тож приєднуйтесь до нас.