Ніч Апокаліпсису

Так назвали її пізніше, найстрашнішу ніч з 18 на 19 лютого 2014 року. Тоді з усіх куточків країни, хто власним авто, а хто організовано автобусом поспішали тисячі людей із однією думкою: «Хлопці, ви тільки тримайтеся!»

В ту ніч палали управління міліції, СБУ, прокуратури у Львові і Тернополі, Хмельницькому та Луцьку, Івано-Франківську і Рівному. Уся країна була серцем на вогняному Майдані, де вирішувалась наша доля...

В українській історії з’явилася ще одна переломна ніч. Кілька тисяч Героїв - Ангели небесної Сотні, ціною власного життя, відкрили для країни час кардинальних змін. Та за одну ніч країну не змінити. І вже довгі чотири роки у війні і кривавій боротьбі наші побратими виборюють світанок.

У ці пам’ятні поминальні дні згадаймо кожного з Героїв Небесної Сотні, вшануймо їх жертву, котру вони свідомо поклали на вівтар спасіння України.

Події Революції Гідності згуртували не тільки націю, але й митців. Музиканти, натхненні Майданом, записали низку пісень, а літератори один за одним публікували свої книги, в яких висвітлили події крізь призму власного сприйняття. Не обійшов увагою вплив Революції Гідності й кіноіндустрію. Українські фільми, які досі не славились популярністю за кордоном, тепер збирали овації на світових прем'єрах. Відтак світ українського кіно поповнився популярним жанром – документалістикою.

«Зима у вогні: боротьба України за свободу»

Режисером документального фільму став ізраїльтянин Євген Афінеєвський.

Дебютувало кіно на Венеційському кінофестивалі 3 вересня 2015 року. Після оприлюднення документальний фільм отримав схвальні відгуки критиків, завоював приз глядацьких симпатій на Міжнародному фестивалі в Торонто та був номінований на премію "Оскар".

«Усе палає»

Цей фільм – не про революцію, яка змінила Україну. Не зовсім про неї. Скоріше, він показує універсальний зразок особливого виду повстань – тих, які закінчуються кровопролиттям, – зазначили творці фільму Олександр Течинський, Олексій Солодунов і Дмитро Стойков.

«Зима, що нас змінила»

«Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Досі невідомо, скільки людей насправді входить до «Небесної сотні»… Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав безвісти чи був замордований з самого початку Євромайдану», – зазначили автори проекту.

«Жіночі обличчя революції»

Це мати, яка виховувала свідомого сина, а виховала Героя Небесної Сотні. Дружина, яка стояла на лінії вогню пліч-о-пліч зі своїм чоловіком. Дівчина, яка закохалася в простого хлопця, а втратила героя. Жінка, яка перетворилася на воїна. Мати, яка опинилася зі своїм сином по різні боки барикад.

«Євромайдан. Чорновий монтаж»

Це фільм про три місяці революції, від обуреного протесту до народного єднання, від каструль на голові до кийків і бронежилетів. Від ейфорії перемоги до оплакування загиблих Небесної Сотні. Революція, як вибух пробудженої гідності, як ейфорія свободи, як біль усвідомлення ціни, як народження новітньої історії України.