Парад вишиванок у Шполі

Свято 

      З нагоди Дня вишиванки, що відзначається в Україні у третій четвер травня у Шполі відбувся парад вишиванок.

Містяни пройшлися головною вулицею міста Соборною від пам’ятника Тарасу Шевченку до площі Героїв Майдану.

Шполяни пронесли національний прапор, довжина якого сягає двадцять один метр, під гаслами «Слава Україні! — Героям слава!», «Слава нації! — Смерть ворогам!», «Україна понад усе!», та заспівали Державний Гімн України. Справжньою окрасою заходу став рушник національної єдності «Оберіг Шполянщини».

    Понад півтисячі шполян та гостей міста взяли участь у святковій ході. Зокрема, учні та вчителі всіх міських шкіл, члени громадських організацій, політичних партій, підприємств та установ міста тощо. Долучився до параду вишиванок і козацький рій Лебединського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 на чолі із директором школи Лідією Осаулою.

     Участь у святковій ході також взяли голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко, голова районної ради Олександр Кузуб, працівники виконавчого комітету міської та районної рад.

    Колону очолили молоді дівчата в національному вбранні. Вони  пронесли в своїх руках справжній витвір мистецтва — рушник національної єдності «Оберіг Шполянщини». Понад рік (2008-2009 р.р.) його вишивали майстрині нашого району — представниці кожного села і міста. Оберіг створений за ініціативи громадської організації «Союзу українок» — Тетяни Ільченко, Олени Остапенко та інших, за підтримки тодішніх керівників району — голови РДА Олексія Пірогова та голови райради Миколи Сабадаша, за фінансової підтримки Шполянського заводу продтоварів. Тоді цей духовний символ створювався на високих почуттях патріотизму і любові до України, до рідної землі. Художники створили символи села, які були затверджені сесіями місцевих рад, а вишивальниці перенесли їх на полотно. Тому й енергетика цієї цінності є надзвичайно позитивною і зворушливою.

   Сьогодні «Союз українок» передав «Оберіг Шполянщини» міському голові Шполянської ОТГ Сергію Кравченку на тимчасове зберігання. Відтепер він буде прикрашати сесійну залу Шполянської міської ради до завершення будівництва храму Різдва Пресвятої Богородиці.

   Велелюдна колона завершила ходу на площі Героїв Майдану, де свято урочисто продовжили загальноміським флешмобом  «Вишиванку одягай — Україну прославляй!». Шполяни, одягнені в національний одяг-символ із гордістю демонстрували, що вони українці.  Альона  Рукавець, солістка вокального гурту «Шанс» заспівала чудову пісню «Рушник вишиваний», а хореографічні колективи «Барвінок» і «Еліт»  подарували  присутнім майстерність українського народного танцю.

    Насамкінець, ведучі свята подякували всім, хто приєднався до параду вишиванок і висловили надію, що наступного року до параду приєднається ще більше учасників. Адже не стерти на порох те, що об’єднує народ, і що робить життя українців кращим!

 

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ

Парад вишиванок у с.Товмач