Термін проходження ідентифікації пенсіонерами, які стали ВПО до повномасштабної війни, продовжено до 31 березня 2024 року. Норма про проходження фізичної ідентифікації для всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат діє в Україні ще з 2004 року. Вона необхідна, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує та людина, якій вони призначені, і чи є вона живою.
Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.
На час дії карантину з COVID-19 цю норму скасували для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 р. Із завершенням карантину вона відновила свою дію.
Визначений термін у 3 місяці необхідно використати, щоб пройти ідентифікацію зручним для себе способом, онлайн, офлайн чи за допомогою відеоконференції.
Як пройти фізичну ідентифікацію:
- відвідати будь-яке відділення Ощадбанку або сервісний центр Пенсійного фонду з документом, що посвідчує особу (наприклад, паспорт громадянина України);
- в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис»;
- за допомогою відеоконференцзв’язку з працівниками органів Пенсійного фонду України;
- або у закордонній дипломатичній установі України із надсиланням документів поштою до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку.
У Мінсоцполітики зазначили, що у разі непроходження ідентифікації пенсія накопичуватиметься на розрахунковому рахунку пенсіонера. Після проходження — уся сума пенсії перераховуватиметься на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати.
Це передбачено для того, щоб уникнути зловживань та ситуацій, коли коштами може скористатися інша людина, отримавши доступ до картки і ПІН-коду.