Актори-аматори сільських закладів культури вперше відзначили професійне свято показом вистав для жителів Шполянської громади. Захід відбувся у залі Шполянської дитячої школи мистецтв.
Фрагмент з п’єси “Блокпост” Антона Несміянова виконали актори аматорського драматичного колективу із села Надточаївка, уривок з п’єси “Сто тисяч” І. Карпенка-Карого майстерно виконав аматорський театр малих форм із села Журавка.
Про те, як об’єднала біля себе творчих людей і створила театральний колектив, розповіла завідувачка Надточаївської філії ЦКД Світлана Кобець.
“Моя бабуся і батько мали акторський хист, майстерною грою змушували плакати і сміятися глядачів. І я люблю театр, цим живу, — говорить жінка. Аматорський драматичний театральний колектив Надточаївки утворився у 2009 році. За цей час театр став учасником багатьох районних і обласних культурно-мистецьких заходів, має багато нагород, серед яких Диплом І ступеня обласного фестивалю “Театральна імпреза-2024”, — зазначає пані Світлана.
Зараз театром керує Тетяна Ропай. Загалом у колективі 15 акторів-аматорів: читці, вокалісти, митці.
“В уривку п’єси “Блокпост” артисти передали емоції різних за статками українців, їхню поведінку, коли російські війська вторглися в Україну. Підібрана п’єса варта уваги і осмислення серед глядачів”, — розповідає пані Тетяна.
Також керівниця театру поділилась творчими перспективами. Так, актори продовжують репетиції другої частини п’єси “Блокпост”, яку планують показати глядачам влітку з благодійною метою, аби підтримати українське військо.
Актуальну у різні епохи тематику - владу грошей над людиною, розкрили на сцені актори театру малих форм села Журавка у п’єсі І. Карпенка-Карого “Сто тисяч”.
Керівник колективу Віктор Лимар розповідає, що вони працюють переважно у розмовному жанрі, це поезія, проза, проте також створюють постановочні п’єси.
“Через війну стало важче збиратись, у селян багато хвилювань, хто чекає рідних з фронту, буває важко на репетиціях, — говорить пан Віктор. Також до мистецтва залучаємо дітей, зараз у колективі театру їх п’ятеро і сім осіб дорослих”.
Керівник поважає непідробний ентузіазм акторів-аматорів, вони після щоденних турбот вечорами вчать слова і сценарії. Головна мета у артистів — підтримка Збройних сил України, вони завжди долучаються до різних благодійних концертів, щоб підтримати військових.