Прес-служба управління Пенсійного фонду України у Шполянському районі інформує про останнні новини щодо пенсійного забезпечення населення

Більшість пенсіонерів нашого району вже отримали пенсії за жовтень. Всього потреба для їх виплати збільшилася на 1 мільйон 700 тисяч гривень. Відтепер середня пенсія у шполян складає 1402 гривні. Проте підвищилися виплати не у всіх. Тож більшість звернень до пенсійної установи саме від цих людей.

― Маю третю групу інвалідності, сподівався, що й мені пенсію підвищать, але принесли, як і раніше, 949 гривень.
― Соціальні пенсії та пенсії інвалідам третьої групи не підлягали перерахунку. Їхній розмір залишиться на рівні 949 грн. у зв‘язку із тим, що внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України №265 від 26 березня 2008 року, якою по-іншому регулюються питання встановлення адресної допомоги цій категорії пенсіонерів.

― Скажіть, а дітям війни цього разу буде надбавка?
― Ми теж сподівалися, що цій категорії буде підвищення, проте ця виплата залишається без змін. Вона встановлюється у фіксованому розмірі (постанова Кабінету Міністрів України №112 від 25 березня 2014 року). Нині це 66 гривень 43 копійки.

Я пішла на пенсію достроково у 55 років, оскільки мала 30 років стажу і не працювала. І ось отримую повідомлення з Пенсійного фонду, що моя пенсія буде меншою за 1074 гривні...
― При виході на пенсію в 55 років за кожен місяць дострокового призначення виплати зменшуються на 0,5 відсотка. Так передбачено чинним законодавством.

Стаж у мене невеликий ― лише 17 років, чи можу розраховувати на підвищену пенсію?
― У вас, на жаль, не повний трудовий стаж. Нагадаю, що повний стаж до жовтня 2011 року рахується ― 25 років у чоловіків і 20 ― у жінок. А після цієї дати і до сьогодні повний трудовий стаж складає відповідно 35 і 30 років. В разі, якщо у пенсіонера страховий стаж менший, ніж вказаний вище, перерахунок пенсії проводився пропорційно наявному стажу та заробітній платі, але залишився на рівні мінімальної пенсії до 1 вересня 2015 року ― 949 грн.

― Чи проводився перерахунок пенсіонерам, які працюють?
― Так. Вперше, з 1 жовтня 2011 року проведені перерахунки пенсій у зв‘язку зі зміною мінімального розміру пенсій пенсіонерам, які працюють.

― Мені пенсію збільшили аж на 250 гривень. Чи завжди буде така надбавка?
― Не забувайте, що у цьому місяці ви отримали підвищення за жовтень і також за вересень. Тож в подальшому збільшення складатиме 125 гривень.

У мене 12 років понаднормативного стажу, а пенсію не збільшили.
― Вам пенсію підвищили. Нагадаю, що з 1 листопада 2014 року проводилась індексація пенсій непрацюючим пенсіонерам, у яких розмір пенсії, обчислений від страхового стажу та заробітної плати, був вищий, ніж мінімальний розмір пенсії за віком ― 949,00 грн. Сума індексації станом на 31 серпня 2015 року становила 179,36 грн. При обчисленні вашої пенсії з 1 вересня 2015 року перерахунок у зв‘язку зі зміною мінімального розміру пенсії проведений, але сума доплати виявилася меншою, ніж сума індексації пенсії, а тому пенсія виплачується в незміненому розмірі.

― Займаюсь підприємницькою діяльністю. Водночас перебуваю на пенсії за вислугу років. Чи маю я сплачувати соціальний внесок?
― Право на звільнення від сплати за себе єдиного соціального внеску мають підприємці, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та відповідно отримують пенсію або соціальну допомогу. Вони можуть бути платниками єдиного внеску винятково за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Фізичні особи-підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років, не є пенсіонерами за віком і повинні нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.