Рада може змінити правила купівлі землі

Народні депутати України запропонували внести зміни до правил купівлі землі. Зокрема йдеться про розширення списку тих, хто може придбати власність на земельні ділянки.

У цей час повідомляється, що нотаріусам полегшать роботу, звільнивши їх від обов’язків перевіряти потенційних покупців на можливість здійснити угоду. Натомість самі покупці будуть зобов’язані подавати декларацію.

Отже, автори законопроєкту запропонували внести зміни до Земельного кодексу, до Законів «Про оренду землі» та «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяження». А саме посилити правила придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення шляхом розширення переліку тих учасників, до яких застосовано санкції.

Слід зазначити, що ці зміни стосуватимуться виключно тієї землі, яка купується для ведення садівництва площею до 0,24 гектарів та особистого господарства площею до 2 гектарів.

Претенденти на купівлю згаданих  вище типів землі повинні надавати декларації нотаріусу. Для подальшого правочину юридичні особи спочатку дають своє рішення щодо достовірності інформації. У випадку, якщо потенційний покупець земельної ділянки вказав невірні дані, ділянку конфіскують.