Результати обстежень на рак: привід задуматися

  У Шполянському районі проходило рентгенологічне обстеження молочних залоз (мамографія) жінкам, старшим за 40 років.

Обстеження проводилось не для диспансерної групи жінок із раніше відомими захворюваннями, а для виявлення «нових» випадків серед раніш недообстежених.

  Протягом 14 діб у липні-серпні нинішнього року обстежено 702 жінки і виявлено з них 12 хворих з підозрою на рак молочної залози, у 4-х хвороба підтвердилась при дообстеженні в онкодиспансері, в 41 жінки виявлено значні зміни в молочних залозах, що є передраковими, у 268 жінок — помірні зміни в молочних залозах. Всі вони належать до мастопатій і підлягають лікуванню з повторним обстеженням згідно стандартів диспансерного лікування з метою попередити переходу мастопатії в рак.

   Жінкам до 40-річного віку, з метою уникнення навіть мінімального радіаційного опромінення молочних залоз, рекомендується і проводиться ультразвукове обстеження (УЗД) молочних залоз. Таке обстеження проводиться жінкам будь-якого віку, воно достовірне та проводиться в Шполі, а мамографія — лише в обласному медказладі.

Онколог-мамолог радить

Кожна жінка для виявлення в молочних залозах можливого захворювання повинна:

1) щомісяця, пожиттєво, оглядати і прощупувати молочні залози (менструюючи — щоразу по завершенню циклу, в менопаузі — в перші дні кожного місяця);

2) щорічно — не менше 1 разу в рік — огляд в гінеколога або акушерки, де також проводять обстеження молочних залоз;

3) щороку УЗД-обстеження молочних залоз або (і) мамографія — за віковими показаннями чи згідно виявленої патології;

4) виконувати рекомендації лікаря з лікуванню і повторним обстеженням молочних залоз з метою недопущення переростання передракових станів у рак.

Галина ЖУК, районний онколог