Рішення Черкаської облради

Землі — у користування громадам, керівництву Держгеокадастру — відставка

2 березня на сесії Черкаської обласної ради депутати одноголосно проголосували за звернення до голови Верховної Ради України, Генерального прокурора та керівника Держгеокадастру в питанні підтримки законопроекту про передачу земель державної власності у власність громад. Додатково у зверненні також вимагається звільнити керівництво Держгеокадастру в Черкаській області.

Ініціатором звернення виступили ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та Всеукраїнська аграрна рада. Ще 17 січня вони організували акцію протесту під стінами Держгеокадастру в Черкаській області  проти незаконних дій чиновників землевпорядної установи, які, зловживаючи владою, передають землю в користування з порушеннями умов оренди.

— Все це робиться без погодження з місцевими радами. Серед жителів районів велика частка громадян, котрі не можуть скористатись своїм законним правом на отримання земельних ділянок, — зазначив під час виступу депутат від «ЧЕРКАЩАН» Олександр Коваленко. — Порушення законодавства в цій сфері є наслідком корупції в кадастрових структурах. Також це призводить до значних фінансових збитків у громадах.

Депутати Черкаської облради одноголосно підтримали звернення, яким вимагається передача земель державної власності за межами населених пунктів об’єднаним територіальним громадам.

Також, цим зверненням від Генпрокуратури та Держгеокадастру вимагається проведення комплексної перевірки діяльності ГУ Держгеокадастру в Черкаській області, скасування незаконних розпорядчих документів, звільнення з посади керівниці землевпорядної установи Ольги Залоги, проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення в області та оприлюднення інформації щодо тих, договори оренди яких закінчились або взагалі відсутні.

Ольга ПАНЧЕНКО