Вже невдовзі рибалки-любителі матимуть змогу ловити більше риби, ніж було раніше. Для них хочуть зробити рибальський квиток. Нині максимальний дозволений безкоштовний ліміт - 3 кілограми водних біоресурсів + одна особина, пише Про все.
Рибальський квиток же дозволятиме орієнтовну добову норму, понад безкоштовну: 1 сом, 3 білизни, судака, щуки й 5 кілограмів іншої риби. Дозвіл буде в електронному вигляді.
Передбачається, що для придбання рибальського квитка рибалці-любителю необхідно буде створити електронний кабінет шляхом реєстрації в Єдиній державній електронній системі управління галуззю рибного господарства та вказати основні дані про себе. В електронному кабінеті обрати: водний об’єкт або його частину, територіальну громаду в районі якої планується використати рибальський квиток, водні біоресурси, які планується виловити, календарний день запланованої риболовлі.
На сторінці Черкаського рибоохоронного патруля оприлюднили всеукраїнське онлайн-голосування, аби дізнатися думку рибалок щодо впровадження квитка. Серед іншого, люди мають визначитися, яка ціна рибальського квитка буде доречною. Пропонується від 50 до понад 200 гривень.
Керівник черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько пояснює, що таке нововведення допоможе рибалкам-любителям.
"Рибальський квиток – додаткова можливість любительського рибальства в обсягах, що перевищують добову безоплатну норму вилову водних біоресурсів, - каже Іванько. - Остаточно ще не відомо, якою буде вартість. Наразі відбуваються обговорення експериментального проекту щодо можливості надання рибалкам платної послуги з видачі рибальського квитка, який розробляється Держрибагентством спільно з Мінагрополітики. Після цих всіх дій електронна система згенерує вартість квитка. Більш за все, вартість буде залежати від кількості риби в квитку".
Рибальський квиток діятиме в обраний рибалкою-любителем календарний день або дні. Його можна буде придбати на будь-який день в межах 10 діб або на будь-яку кількість днів, але не на більше як 10 з дня, що настав. Рибоохоронці будуть стежити, чи дотримуватимуться люди встановлених правил.
Отримані кошти планують вкладати в зариблення водних об'єктів.
Водночас, за словами Віктора Іванька, у нововведенні поки існує "мінус": рибальський квиток не зможуть придбати ті, хто не має смартфонів, комп'ютерів чи доступу до інтернету.