Шполянські депутати за єдину українську церкву

27 квітня на позачерговій 26 сесії Шполянської районної ради з ініціативи фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» в районній раді депутати одноголосно підтримали звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Українській Православній Церкві.

«Я вірю, що держава Україна буде набагато сильнішою, якщо матиме єдину Церкву, адже це є ключовим елементом нашої державності і нашої незалежності та впевнений, що надання Томоса на автокефалію Української православної церкви не порушить право громадян на свободу релігії та вільного самовизначення», — коментує це рішення голова районної організації Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Максим Доценко.

«Шполянська партійна організація ВО «ЧЕРКАЩАНИ» повністю підтримує ініціативу Президента України здійснити мрію мільйонів українців — утворити Єдину Помісну Українську Православну Церкву. Ми дуже сподіваємося наканонічне визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності. Від часу свого заснування у 988 році Київська митрополія служила колискою українського християнства для православних і греко-католиків. Потім її було знищено, духовний центр шляхом насильства і шантажів з боку московітів був перенесений до Москви. Тому в цьому вбачаємо відновлення історичної справедливості і визволення від облуди наших ворогів, — наголосив голова фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Сергій Струк.