Свято Лебедевого Куща

В Лебедині відкрито новий сучасний тенісний корт
Традиційний День села в Лебедині місцевий оргкомітет при сільській раді вирішив при­святити найбільшому націо- нальному святу України — Дню Незалежності. Тож напередодні 24-го серпня, у неділю, в Лебедині панувала особли­ва урочиста атмосфера. День розпочався з відкриття ново­збудованого тенісного кор­ту, щоб біля Лебединського насіннєвого заводу. Церемонію підготували ініціатори та спон­сори будівництва — представ­ники Групи компаній «ЛНЗ» — директор ПАТ «ЛНЗ» Анатолій Ткаченко, директор ТОВ «ЛНЗ» Андрій Полтавець, перший за­ступник голови правління ПАТ «ЛНЗ» Михайло Сідлецький. Місію перерізати червону стрічку при вході до нового су­часного тенісного майданчика доручили голові Шполянської райдержадміністрації Володи­миру Потапенку. Керівник райо­ну подякував представникам ГК «ЛНЗ» за вагомий вклад у розви­ток інфраструктури Шполянщи­ни, небайдужість та ініціативність на благо процвітання рідного краю. Зокрема, нині ГК «ЛНЗ» вносить значні кошти у реконструкцію стадіону у Шполі. ГК «ЛНЗ» вже багато років активно допомагає розвивати футбол, а тепер вирішила прищепити молоді любов ще й до тенісу. Володимир Миколайович вис­ловив сподівання, що й у Шполі сформується тенісна команда. На його думку, такий майданчик навряд чи є ще в селах Черка­щини, тож цілком ймовірно, що в Лебедині проходитимуть обласні тенісні турніри.
Лебединський тенісний корт, який знаходиться у благодатно­му місці понад ставом, збудо­ваний за новим європейським взірцем і надалі приваблювати­ме любителів цього виду спорту не лише нашого району, а й з-за його меж. Лебединські школярі вже зорганізувалися у команду з 10 осіб, які розпочали тренуван­ня.
— Тренуватимемось щопонеділка та щосереди, — розповів 12-річний Андрій Цибенко. — Вже сьогодні було заняття — вчилися набивати м’яч, тримати ракетку. Будемо наполегливо займатися, щоб вийти колись на велику тенісну арену.
Юні лебединці не сумні- ваються, що невдовзі їх село набуде слави могутнього осе­редку тенісного спорту і до них приїдуть зірки великого тенісу.
— Ми хочемо, щоб такий різновид спорту, як теніс, роз­вивався не лише у містах, а й у селах. Місцеві діти повинні мати вибір, яким спортом за­йматися. В Лебедині функціонує три школи, в яких навчається близько 500 дітей, також бага­то молоді та людей середнього віку, в яких є бажання корисно проводити дозвілля. Впевнений, що і в Шполі є любителі тенісу, які тренуватимуться на нашому корті. Для безкоштовних занять з усіма бажаючими ми, за раху­нок підприємства, оплачуємо ро­боту тренера, який приїздитиме з Черкас, — розповідає директор ПАТ «ЛНЗ» Анатолій Ткаченко.
На створення тенісної арени заводчани витратили близько мільйона гривень. І вже зараз керівництво заводу розмірковує над тим, щоб тренування на корті стали можливими і в холод­ну пору року.

Відзначили достойників-односельців
Після відкриття тенісного корту розпочалися масові гу­ляння на території спортивно­го майданчика Лебединського НВК№2, що в центрі села. Куль­турний відпочинок цього дня видався надзвичайно цікавим і змістовним для великої кількості жителів не лише Лебедина, а й Шполи та інших навколишніх сіл. Розпочалися урочистості на оновленій і з естетичним смаком оформленій сцені. Гімн України учасники свята співали разом із Черкаським академічним заслуженим українським на­родним хором. Сільський голо­ва Олексій Рудас звернувся з привітанням до земляків, корот­ко описав історичний шлях, який випав на долю Лебедина у різні періоди, нагадав про заслуги шанованих односельців, котрі в різні часи примножували сла­ву рідного села. Дев’ятнадцять осіб було нагороджено медаллю «Почесний житель села» і таким чином вшановано їх особистий вклад у розвиток Лебедина. Вручив Олексій Петрович ра­зом з молоддю запашні короваї тим лебединцям і гостям свя­та, яким найбільше завдячують своїм суспільним добробутом. Серед них — Віктор Денисюк, який свого часу, перебуваючи на високій районній посаді, по сприяв лебедицям побудувати і ввести в експлуатацію підвідний газопровід.
Привітали також всіх зі святом голова Шполянської райдержадміністрації Воло­димир Потапенко, директор ПАТ «ЛНЗ» Анатолій Ткаченко, який вручив подарунки кращим працівникам заводу, учасник АТО із Лебедина Сергій Скоро­ход, директор Лебединського НВК №3, крайовий отаман Чер­каського обласного козацького товариства імені полковника Корсунського Івана Золотарен­ка Міжнародної асоціації «Ко­зацтво» Сергій Осаула. Голов­ний обласний козак закликав всіх небайдужих односельців приєднуватися до загальної то­локи, яка проводитиметься що­середи на цьому стадіоні, щоб і цей спортивний об’єкт довести до належного вигляду. Сергій Олександрович назвав сакраль­ним місце біля другої школи, адже саме тут колись знаходив­ся Свято-Георгіївський чоловічий монастир, про який згадував у своїй поемі «Гайдамаки» Тарас Шевченко.

«Хто триматиметься Лебедевого Куща — спасен буде»,

— такі слова неодноразово озву­чувала колись 97-літня місцева старожилка Марія Харлантіївна Коливай — бабуся почесного жителя Лебедина Іллі Коливая. Він нагадав про них під час ви­ступу сільського голови, котрий саме наголошував на тому, що лебединці — особливий, праце­любний і свободолюбивий народ і землю свою бережуть з неабия­ким натхненням.
— Хотілось доставити своїм односельцям якомога більше за­доволення і незабутніх вражень, коли займалися підготовкою концерту і масових гулянь, — розповів один із ініціаторів та спонсорів святкування — дирек­тор ТОВ «ЛНЗ» Андрій Полта­вець. — Наші люди заслугову­ють на турботу про себе, тому наше святкове дозвілля ми організували на такому високому рівні.
І справді, День села в Лебедині сягав набагато більшого розмаху за районні заходи у Шполі. Організатори не пошкоду­вали коштів і часу для того, щоб порадувати людей вражаючими виступами артистів з Черкас та Києва, Лебедина, безпрограш­ною лотереєю, спортивними зма­ганнями, атракціонами для дітей, польовою кашею та шурпою, виїзною торгівлею. Нагороджу­вали активних жителів і митців у номінаціях різних конкурсів — на кращого квітникаря, садівника, співця чи народного майстра. Не забули про жодного небай­дужого громадянина, котрий приносить славу своєму селу. Загальний настрій вирував на­вдивовижу чудовий, тож цей день став незабутнім для тисяч його учасників.
Наталія СТОРЧАК
(фото автора).