Телеканал «1+1» планує екранізувати «Чорного ворона»

«1+1 медіа» екранізує роман «Чорний ворон» відомого українського письменника Василя Шкляра. Про це УНІАН повідомив генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко під час круглого столу на тему «Майбутнє російського продукту на українському телеринку».

«Ми нещодавно підписали угоду з відомим українським автором Василем Шклярем про екранізацію його відомого твору «Чорний ворон». Ми можемо про це говорити. Це буде не лише фільм. Це буде 4-серійна історія», — повідомив Олександр Ткаченко. Він також повідомив, що українське телебачення зараз потребує нових українських образів. «Ми говоримо якраз про створення нових образів для України, яких потребує новий час і ця війна. Ми теж створюємо багато продуктів і можемо пишатись, що тисячі годин продуктів ми створюємо. Серед них є ті, на які ми ідемо свідомо, розуміючи, що це некомерційні проекти, що новий час потребує нових героїв.

Нещодавно ми завершили 4-серійний проект «Століття Якова». Він достатньо контроверсійний, бо так само, як і з приводу «Останнього москаля», тут буде дуже багато дискусій… Але ми вважаємо, що такі кроки повинні бути направлені на те, щоб створювати нові образи», — зазначив Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, історичний роман українського письменника Василя Шкляра під назвою «Чорний ворон» вийшов наприкінці 2009 року у видавництві «Ярославів Вал» (Київ) і майже одночасно під назвою «Залишенець» — у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» (Харків).

Книжковому варіантові передувала публікація фрагмента «Суд» у газеті «Літературна Україна». Роман відтворює одну із сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. В його основу покладено історичні документи, зокрема, з розсекречених архівів КДБ. Події роману відбуваються на території Черкащини, зокрема, великою мірою у Шполянському районі, головний герой твору — уродженець села Товмач. Робота над романом тривала майже 13 років.