Трійця — день, який показує нам непідробну любов Господа

Православні свята

      Трійця — одне з найбільш значущих свят у православ'ї, що знаменує собою єдність Отця, Сина і Святого Духа. У храмах цього дня щорічно відзначається пишною урочистою службою.

    День Святої Трійці позначений статусом торжества і святкується  на п'ятдесятий день після Великодня. У нас він належить до числа дванадесятих свят і є перехідним.

Історія свята

    Перед тим, як покинути цей світ, Ісус дав обіцянку своїм послідовникам, що пошле на землю Святого Духа, який допоможе їм нести слово Боже по всьому світу і наділить силою, доступною тільки Господу. На п'ятдесятий день Пресвятий Дух зійшов на апостолів, наповнивши їх даром, посланим згори.

    Завдяки дивовижному дару кожен із апостолів розумів всі мови і міг проповідувати вчення Христа повсюдно. Їхня участь, відданість і віра допомогли привернути  до християнства багатьох людей по всьому світу. Втручання Святого Духа допомогло возвеличити кожного учня Спасителя над простими людьми, щоб ті пізнали силу і могутність Божу.

Святкування Трійці

    4 червня всі православні люди повинні піти разом з сім'ями в церкву, де здійснюватиметься святкова літургія. Всі справи слід  завершити заздалегідь, тому що урочиста служба включає в себе і нічне неспання, коли всі, хто служить церкві, та її парафіяни залишаються на вечірню і згадують зішестя Святого Духа на землю.

    Священнослужителі моляться про даровану зверху  благодать, про те, що кожен присутній завдяки Богу, Богородиці, Ісусу, апостолам і Святому Духу мають право на життя вічне в Царстві Господньому. Пресвятий Дух зійшов у вигляді вогню, що означає здатність обпалити всі гріхи людей, очистити життя, висвітлити шлях і зігріти душу кожного.

Традиції Святого торжества

   До православної Трійці слід добре підготуватися і ретельно прибрати весь будинок, щоб не залишилося жодного брудного куточка. Наші предки вірили, що якщо зустріти святе свято в чистоті і порядку, удача не покине до наступного року.

   Атрибутом свята є листя берези і верби, які слід пов'язати в невеликі пучки і освятити в церкві. Розвісивши їх по всьому будинку, як роблять це священнослужителі в церквах, можна досягти гармонії і процвітання, відлякати всяку нечисть від свого житла і притягнути більше щастя в свою сім'ю.

   На столи ставлять різні частування: день не вважається  пісним, тому їсти можна все, що пошле Бог. Після служби можна покликати гостей або відправитися на народні гуляння. Церква не заохочує тільки безпробудне пияцтво і дебош. Як і в будь-які інші православні свята, слід надавати людям допомогу, відмовитися від злих намірів, лайливих слів і неправедних бажань.

   У цей день за допомогою молитви можна позбавиться гріхів, попросити благословення Божого і знайти щастя в особистому житті. Більшість  людей просять заступитися апостолів за заблулу  душу своєї  близької людини або родича. Знайти праведний шлях може і людина, яка була спокушена диявольським втручанням. Як стверджують священики, в день Трійці Бог простить будь-кого, хто покається в гріхах і звернеться до нього по допомогу і підтримку.

    Трійця день, який показує нам непідробну любов Господа. Це світле свято має ряд інших традицій, до яких має долучитися кожна  православна людина. Наша віра повинна бути міцною і непідвладною чужому втручанню, тільки так можна змінити свою долю на краще. 

Які народні прикмети існують в цей день

    Вважається, що на Трійцю не варто призначати весілля – нібито нічого хорошого таку сім’ю не чекає. Інша справа – сватання і знайомство. Якщо вони випадуть на Трійцю, то шлюб буде міцним і щасливим.

    Шити, пекти пироги і працювати на городі на Трійцю не можна. А ще не можна купатися, інакше, за давніми повір’ями, русалки затягнуть на дно.

   Дощ на Трійцю – весь рік буде багато грибів, хороший урожай і прекрасна погода.

   Духів День – це наступний день після Трійці, коли забороняється працювати на землі, але можна шукати в ній скарб. Нібито земля в цей день обов’язково подарує хорошій людині щось цінне.

   У свято Трійці потрібно постаратися не думати про погане, не заздрити і не злитися на когось, бо нічим хорошим це не закінчиться.