28 жовтня 1944 стало визначною віхою в історії України і переломним моментом у ході Другої світової війни, що переконало весь світ у невідворотності перемоги над нацизмом.
Цього дня в міському парку Слави відбулося урочистості з нагоди 72-ої річниці вигнання нацистів з України. Мітинг з нагоди визволення відкрив голова Шполянської районної організації ветеранів війни та праці Володимир Пустовіт.
Вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покласти квіти до вічного вогню прийшли голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, голова районної ради Олександр Кузуб та міський голова Сергій Кравченко. Учні Шполянської школи №1 декламували літературні твори про ті страшні часи.
Продовжилися урочистості з нагоди відзначення 72-ої річниці вигнання нацистів з України в кіноконцертній залі «Космос». Також тут відзначалися 30-річчя від дня створення народного аматорського хорового колективу народного співу «Оберіг» та 40-річний ювілей від дня створення народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Гайдамаки» Шполянського районного будинку культури.
До присутніх у залі з вітальною промовою звернувся голова райдержадміністрації Володимир Потапенко.
Очільник району вручив ювілейну медаль «70 років перемоги над нацизмом» ветеранам праці Анатолію Курінному, Борису Власенку, Віктору Денисюку та Івану Таранусі, голові ветеранської організації зі Скотаревого Юхиму Бердаку, сільському голові з Лебедина Олексію Рудасу, учаснику бойових дій в Афганістані Віктору Головкіну, учаснику АТО, сільському голові Товмача Сергію Ковалю (останній на церемонії нагородження не був присутній).
Потім розпочалися урочистості з нагоди творчих ювілеїв гуртів «Оберіг» та «Гайдамаки» (якщо з річницею гурту «Оберіг» все зрозуміло — створений у 1986 році, то з ювілеєм іншого творчого колективу вийшло якесь непорозуміння, адже «Гайдамаки» створені в 1975 році. Тож 40-річний ювілей мали б візначити в минулому році).
Ювілярів привітали голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, заступник голови районної ради Лідія Татарина, заступник міського голови Марина Кулішова, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий, начальник обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Таміла Іванова з колегами, директор Звенигородського районного будинку культури Любов Кононенко та інші. Колишньому організатору і керівнику обох творчих колективів Миколі Ковалю, нинішнім їхнім очільникам Олені Чорногал та Дмитру Вовку, а також учасникам обох гуртів були вручені подарунки, грамоти та грошові премії. Відзнак було доволі багато.
Насиченою була концертна програма, яку підготували колеги по творчому цеху: аматорський ансамбль камерного співу «Елегія» та народний аматорський ансамбль танцю «Гренада» районного будинку культури (керівники — Олена Чорногал та Едуард Пресліцький), районний хор ветеранів війни і праці (Василь Стась), ансамбль сучасного танцю «Еліт» районного будинку культури (Леся Осадчук), жіноче вокальне тріо «Водограй» із Ярославки (Світлана Задворня), народний аматорський ансамбль народної музики «Вечорниці» та народний аматорський автентичний ансамбль «Берегиня» (Сергій Мельник та Лідія Поліщук) міського будинку культури, жіноче вокальне тріо «Любава» (Тетяна Калита) Звенигородського районного будинку культури тощо. Глядачі оплесками проводжали артистів зі сцени.
Фото Віктора КРАВЧЕНКА.