У Шполянському відділі ПФУ пояснили, у яких випадках призначають субсидію

Фото: РБК-Україна, автор - Анна Шиканова

У Шполянському відділі Пенсійного фонду України громадаянам роз’яснили у яких випадках можуть призначати субсидію.

«У серпні 2024 року звернувся за призначенням субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу.  У жовтні 2023 року вийшов на пенсію, до цього не працював, доходів не мав. Чи можуть призначити субсидію?»

– За загальним правилом, якщо в осіб відсутні доходи, що враховуються під час призначення житлової субсидії, або нарахований середньомісячний сукупний дохід менше ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, та/або відсутня сплата ЄСВ у встановленому розмірі сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, то житлова субсидія не призначається. 

Але  є виняток, який встановлено для осіб, які в періоді, за який враховували доходи, отримували не менше ніж місяць пенсію. Наприклад: якщо заявник звернувся за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу та твердого палива надійшло в серпні 2024 року від пенсіонера, у якого відсутні доходи за І–ІІІ квартали 2023 року, а пенсію призначено з жовтня 2023 року – житлову субсидію може бути призначено з урахуванням розміру пенсії. 

«Чи можуть призначити субсидію, якщо я не працюю, досягла 60 років, але на пенсію вийти не можу, бо не маю необхідного страхового стажу?»

– Особі, яка досягла 60 років та не набула необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком, житлова субсидія може бути призначена за умови, що така особа має не менш як 15 років страхового стажу та не менше ніж місяць протягом періоду, за який  враховуються доходи під час призначення житлової субсидії, отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім’ї, яка призначається  органами соціального захисту населення.

Якщо ім’я записане з помилкою?

«Збираюсь на пенсію. Лише зараз зауважив, що у трудовій книжці моє ім'я В'ячеслав написано без апострофа, а в паспорті з апострофом. Хто і як має виправити це, аби врахували мою трудову книжку?»

– Трудова книжка – це основний документ, що підтверджує набутий стаж роботи до 1 січня 2004 року. Порядок заповнення трудових книжок визначено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників.

Прізвище, ім'я, по батькові працівника (ПІБ), зазначені в трудовій книжці, мають відповідати ПІБ за паспортом. 

У разі наявності розбіжностей щодо написання ПІБ до трудової вносяться зміни. Але це може зробити уповноважена особа підприємства за останнім місцем роботи, або уповноважена особа підприємства (діючого), де працювала людина раніше, на підставі паспорта  працівника.

Так, згідно з п. 2.13 Інструкції зміна запису, зокрема про ім'я, вноситься на першій сторінці трудової книжки: однією рискою закреслюють ім'я, що внесено з помилкою, і записують правильне. На внутрішньому боці обкладинки зазначають документи (паспорт), що є підставою для внесення змін,  (із зазначенням документа, його номера та дати видачі, органом, який видав) , та завіряються підписом уповноваженої особи, печаткою підприємства або відділу кадрів.

Коментарі