Уривки історичного фільму Крути знімали у Сигнаївці та Матусові

  За інформацією прес-служби ДержКіно України, нині тривають зйомки історичної драми «Крути 1918. Захист».

  Виробництво фільму здійснює компанія Good Morning Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

  Режисером картини є Олексій Шапарєв, автором сценарію — Костянтин Коновалов, продюсер — Aндрій Корніленко.

  Стрічка розповість історію молодих людей — героїв свого часу, які самовіддано стали на захист Батьківщини. 300 студентів та юнкерів узимку 1918 року гідно протистояли багатотисячній більшовицькій армії у бою під Крутами. Вони заплатили своїм життям заради незалежності України. На тлі цих трагічних і героїчних для країни подій зароджується кохання головних героїв картини — Софії та Андрія. За словами режисера Олексія Шапарєва, протягом осені проходили складнопостановочні зйомки — з використанням спец- та піротехнічних ефектів, за участі великої кількості акторів масових сцен, тварин і каскадерів. Перший знімальний день фільму проходив на території національного парку «Межигір’я». Зйомки стрічки продовжились у Крутах, де у 1918-му році й відбувалися описані у фільмі події.

  Експертна комісія високо оцінила перспективність і важливість цього проекту з культурної та історичної точки зору. Фільм створюють для широкої глядацької аудиторії, він має бути цікавим глядачам будь-якого віку. На зйомки історичної кінострічки запросили майстрів сцени з багатьох українських театрів. Серед них гратимуть відомі актори: Остап Ступка, Римма Зюбіна, Влад Нікітюк та інші.

  Бюджет фільму складає 2 мільйони доларів. Держкіно покриває половину цього кошторису. У фінансуванні другої частини беруть участь також польські компанії, які розуміють, що українське історичне кіно може продаватися за кордон. Автори фільму сподіваються, що прем’єра фільму відбудеться у серпні-вересні наступного року.

  А жителів Шполянщини ця подія торкнулася безпосередньо. Минулогг тижня проходили зйомки уривків фільму у Сигнаївці та Матусові на залізничній дорозі. За словами селян, деякі з них навіть брали участь у масовках.

  — Ми три дні слідкували за зйомками, — ділиться очевидиця подій, жителька Сигнаївки Ольга Бальоха. — Наш старший син Назар брав участь у масовці. Дуже сподобалось, враження незабутні! А менший Толя так взагалі у захваті: і паровоз бачив, і стрілянину, і коня біля паровоза. Чекатимемо на знімальну групу ще й влітку, так вони обіцяли нам.

  Отож і шполяни стали дотичними до відродження правди про історію української звитяги і незнищенного духу свободи.

Ганна ШВЕЦЬ