Ванникова: У майстрині Інни Вовк золоті руки

Так керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова написала на своїй сторінці в Facebook про творчість методиста з фольклору Шполянського районного будинку культури, майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Інни Вовк.

Ось вже п’ятий рік поспіль Інна Вовк у Шполянському районному краєзнавчому музеї проводить безкоштовні майстер-класи зі створення писанок. Великі писанки, виготовлені Інною Дмитрівною, прикрашають майданчик перед будинком культури, а в обласному художньому музеї, де три роки тому відбулася персональна виставка майстрині, зберігаються її картини з вовни.

Народилася Інна Вовк у мальовничому селі Матусів на Шполянщині і вже з дитинства поринула у море творчості. Тато, Дмитро Васильович, пише музику. Він чудовий вокаліст, багато років очолював районний відділ культури і туризму. Мама, Лідія Миколаївна, чудова майстриня, багаторічний костюмер районного закладу культури. Тож, коли Інна закінчила школу питання щодо подальшого навчання не виникало – дівчина закінчила Канівське училище культури і мистецтв за спеціальністю режисер театралізованих свят і обрядів. Після закінчення навчання жінка вже понад два десятиліття працює в районному будинку культури.

Творчу діяльність майстриня розпочала у 2011-му році зі створення іграшок та сувенірів із природних матеріалів, а згодом ляльки-мотанки й іграшки з капрону в техніці «скульптурний матеріал» стали прикрасою міських і районних свят.

Уже наступного року в колекції майстрині з’явилися вироби з холодної порцеляни, колекція писанок (понад сто) із різних регіонів України.

Скільки позитиву і теплоти відчули поціновувачі таланту Інни Дмитрівни, коли чотири роки тому завітали на виставку картин з вовни! Найкращі її вироби зберігаються, окрім Шполи і Черкас, у картинній галереї Лисянки, музеї Дніпра, у приватних колекціях Чигирина, Черкас, Києва. Подаровані землякам із інших країн, вони бавлять око жителям США і Німеччини, нагадують про красу рідного краю. Свої картини Інна Вовк також подарувала заслуженому артисту України, уродженцю села Матусів Миколі Олійнику і письменнику та публіцисту, уродженцю села Мар’янівка Михайлу Слабошпицькому.

Днями у творчому доробку майстрині з’явилася ще одна віха – у районному будинку культури відкрили виставку весільних вінків минулого сторіччя «Весільні вінки рідного краю», присвячену 95-річчю Шполянського району. Для моделей майбутніх виробів майстриня розшукувала весільні знімки минулого століття, побувала в Товмачі, Лебедині, Сигнаївці, інших населених пунктах. А згодом почалася клопітка і нелегка робота. За півроку проект був втілений в життя – виготовлені одинадцять весільних вінків 40–50-х років ХХ сторіччя. Та на цьому майстриня не зупиняється – збір фотоматеріалів триває, а колекцію згодом поповнять нові вироби.

«Майстриня має дійсно золоті руки. У виробах відчувається любов та теплота, з якою вона їх створює. Її роботи ще раз доводять, що Черкащина – це край, багатий на таланти, які треба плекати та підтримувати у їхньому прагненні творити прекрасне. Якщо влада та соціально відповідальний бізнес не стоятимуть осторонь, а допомагатимуть таким талантам, то ми ще неодноразово будемо чути про нові “зірки”, які запалюватимуться на мистецькому обрії», – зазначила керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова.

Василь Марков