Відомий військовий блогер звинуватив шполянина у поширенні фейків

Колишній голова села Товмач, а нині військовий Сергій Коваль втрапив у скандал, звинувативши одного з генералів ЗСУ в тиску на нього. Причиною чоловік назвав російську мову, якою командувач звертався до підлеглих.

У березні на своїй сторінці у Фейсбуці чоловік опублікував допис, в якому розповідав, що генерал, приїхавши на елітній автівці, спілкувався із солдатами російською мовою. Після цього, за словами військового, його наказали перевести в іншу бригаду.

«Наказом нашого комбата, я був переведений в інший батальйон. Виявляється той узькоговорящій, на Лексусі виявився цілим генерал-майором... І "он рассєрділся"!!! Як же так, якийсь солдат, на мові, зробив йому "узкоговоряшєму патріоту" зауваження. Солдата потрібно цього знищити! Він дав вказівку, і холопи завдання його виконали», - пише Коваль.

Також зі своєї сторінки чоловік звернувся до Президента та Валерія Залужного з вимогою, аби вони примусили вище командування спілкуватися державною мовою.

На ситуацію звернув увагу відомий український блогер та полковник Збройних сил України Анатолій Штефан «Штірліц». Провівши власне розслідування, він звинуватив Коваля у брехні. За його інформацією, генерал не спілкувався із колишнім головою Товмача і переведення останнього до іншого батальйону не має нічого спільного із мовним конфліктом.

«Гарно складений допис, особливо військове звання генерал, авто, образа солдата, мова.. Але я розібрався. 1. Ніякого автомобіля Lexus не було. 2. Генерал про якого ніяк не може згадати автор цілу добу був. Це попередньо генерал - майор Едуард Москальов який приїхав в підрозділ. 3. Ніякої особистої розмови, про яку він пише не було. Генерал спілкувався з керівним складом, з іншими військовими... Але не з цим військовослужбовцем. 4. Ніякого конфлікту на мовному питанні, або зауваженні не було. Як і образ в сторону солдата. 5. Ніякого наказу на знищення цього військовослужбовця не було. 6. Про причини переводу даного військовослужбовця в інший підрозділ може прокоментувати командир батальйону», - пише Штефан.

Полковник ЗСУ відкрито запитав у Сергія Коваля, чи спілкувався він із генералом. Військовий це заперечив. Він визнав, що намагався привітатися до командувача, але той його не помітив.

Допис Сергія Коваля вже набрав понад 7 тисяч вподобань та 9 тисяч репостів. Як повідомив Анатолій Штефан, слова Коваля активно розійшлися проросійськими пабліками.

Товариш військового та співзасновник ГО "Товмацький курінь" Анатолій Козленко пояснює, що поки зарано ставити крапку в цій історії.

"Його головний меседж це обурення тим, що вище керівництво української армії послуговується російською мовою на службі. Це суперечить законам України. Так, діалогу не було, але Сергій, наскільки я зрозумів, з ним привітався, а той ні. В діалозі зі Штефаном я запитав прямо, чи може він підтвердити, що Москальов із підлеглими говорить українською, а не російською. Він мені відписав, що також російськомовний. Штефан Сергію ставив запитання, які відводять нас від суті проблеми. Звідки Коваль має знати, за що його переводять? Словом, крапку в цій історії ставити ранувато. Я вважаю, що Сергій підняв питання мови в армії правильно. Звинувачення Штефана про фейки є відбілюванням цього генерала, аби зам'яти проблему і "виїхати" на Ковалі".

Колишня голова Шполянської РДА Наталія Коваль впевнена, що чоловік не хотів, аби його допис викликав резонанс.

«Цього разу він, напевно, трохи не розрахував з цільовою аудиторією, бо вийшло далеко за межі електорату місцевого рівня, де він давно претендує на владу. Не розрахував, що його допис може бути вивчено та спростовано, бо такого з ним ще ніколи не було. Чекати від нього допис-спростування марно, ця людина морально не здатна на таку дію. На загальноукраїнському рівні за декілька днів ця історія стихне, а на місцевому він перекрутить її так, вкотре зробивши з себе жертву-героя», - прокоментувала колишня посадовиця.

За словами Анатолія Штефана, інформацію, яку оприлюднив Сергій Коваль, зараз вивчає українська контррозвідка.