Влада хоче побудувати на Донбасі сучасний аналог “лінії Маннергейма”

Президент наголосив на необхідності максимального зміцнення державного кордону та лінії протистояння із сепаратистами.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ при необхідності зведе на Донбасі, якщо це буде потрібно, сучасний потужний комплекс оборонних споруд, аналог лінії Маннергейма, передають РІА Новости Україна.
 
Порошенко наголосив на необхідності максимального зміцнення державного кордону та лінії безпосереднього протистояння з "ополченцями". 
 
"Якщо без лінії Маннергейма не обійтися, отже, потрібно зводити і такі лінії фортифікації, тільки ще більш потужні, з урахуванням попередників. Звертаю увагу, що це не фортифікаційні споруди зразка 41-42-го років, а ті, яких потребує зараз сучасна оборонна наука", - заявив Порошенко в ході засідання уряду 10 вересня. 
 
Порошенко уточнив, що оборонний комплекс повинен включати в себе "глибоку ешелонну оборону, з танковими позиціями, з механізмами захисту від системи залпового вогню, із сучасною комунікацією, спеціальною зоною, яка дозволяє ефективно використовувати зброю". Також президент наголосив, що до оборонного комплексу повинні бути "долучені всі підрозділи, які задіяні в АТО". 
 
Як повідомлялося, влада має намір побудувати уздовж кордону з Росією так звану "Стіну", яка на сухопутних ділянках кордону представлятиме рів завширшки не менше чотирьох метрів і глибиною два метри із системами оптико-електронного спостереження, вежами та інші спорудами, які будуть перешкоджати руху автотранспорту. На морських ділянках кордону планується встановити повне оптико-електронне спостереження. 

Лінія Маннергейма - комплекс оборонних споруд довжиною більше 100 кілометрів, створений у 1920-30 роках на фінській частині Карельського перешийка, між Ладогою і Фінською затокою, для стримування можливого наступу з боку СРСР. 
 
Джерело:ua.korrespondent.net